Dynamo hlásí další podpis, v Pardubicích pokračuje důrazný bojovník

Před několika dny potvrdili další spolupráci s Jurajem Mikušem, teď extraligové Pardubice hlásí podpis smlouvy s dalším bekem. V kádru Dynama pokračuje důrazný bojovník Rhett Holand, s vedením klubu se dohodl na novém ročním kontraktu.

partneři českého hokeje

Východočeši postupně budují kádr pro příští sezonu v Tipsport extralize. Kromě Mikuše prodloužili spolupráci s útočníkem Matejem Paulovičem, nyní je jasné, že zůstane i Rhett Holland. Kanadský bek přišel do Pardubic v létě 2017 a v Dynamu strávil tři sezony.

„Rhett si za poslední tři roky u nás vydobyl stabilní místo v sestavě. Svojí tvrdou hrou si vysloužil respekt u soupeřů. Je to typ obránce proti kterému se hraje velice špatně, proto jsme rádi, že se Rhett rozhodl pokračovat u nás,“  uvedl pro klubový web člen představenstva Dušan Salfický.

Ročník 2019-20 byl pro Hollanda z hlediska osobních statistik nejúspěšnější na tuzemských kluzištích. V nejvyšší soutěži sehrál 48 utkání, zaznamenal tři góly a sedm nahrávek. Dynamu pomohl k záchraně, což ostatně platilo i rok předtím v baráži.

Šestadvacetiletý rodák z Calgary hrál v minulosti zámořskou univerzitní soutěž NCAA, v roce 2012 ho ze 102 pozice draftoval Phoenix. Po přesunu do Evropy oblékal dres Dynama a v ročníku 2018-19 krátce vypomohl prvoligovému Prostějovu. Za Jestřáby tehdy sehrál čtyři soutěžní duely.

Nyní se už chystá na celkově čtvrtou sezonu v barvách pardubického klubu. Holland aktuálně trénuje individuálně doma v Kanadě, z prodloužení spolupráce s klubem má radost.

„Pardubice jsme si s mojí ženou zamilovali. Je to náš domov. Už se nemůžeme dočkat, až se vrátíme a zase si zahraji před těmi nejlepšími fanoušky,“ připomněl pro klubové stránky.

Foto: hcdynamo.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz