Dynamo Minsk má v KHL potíže a chystá změny. Půjde Zbyněk Irgl zpátky do Jaroslavle?

24. září 2013, 11:46

Václav Jáchim

Špatný vstup do nového ročníku ruské KHL mají za sebou hokejisté Dynama Minsk. Klub, který loni do poslední chvíle atakoval play off, vyhrál jediné z osmi utkání. Na kontě má čtyři body, což stačí na předposlední příčku Západní konference. Není divu, že z běloruské metropole začínají prosakovat kritické hlasy a náznaky o chystaných změnách. Týkat se mají trenérů i hráčů, zmiňováni jsou přitom také krajánci. Jedna z verzí hovoří o tom, že by kádr Dynama mohl opustit Zbyněk Irgl - o reprezentačního útočníka se prý zajímá Jaroslavl.

Chance liga na Hokejka TV

Jak uvádí server goals.by, tahle informace proudí zákulisím klubu, bližší podrobnosti k ní ovšem nejsou. "Ani já víc nevím, nikdo mi s něčím podobným nevolal. Je to novinka," konstatuje Irglův zástupce Robert Spálenka ze společnosti Sport Invest. Zmíněný web uvádí, že by se Irgl mohl stěhovat do Lokomotivu, kde působil v začátcích svého pobytu na východní frontě.

Logiku by to mělo, někdejší hokejista Vítkovic má totiž k Jaroslavli silný vztah. V klubu prožil krásné roky, ve městě si našel manželku. Nicméně věc bude mít další vývoj, není jasné, jestli na tenhle scénář skutečně dojde. V Minsku každopádně panuje nespokojenost. Klub sice po minulé sezoně výrazně ořezal finanční rozpočet, prý až o sedm miliónů dolarů, Dynamo přesto čekalo lepší výsledky.

Vyplývá to i z vyjádření prezidenta běloruského svazu Jevgenije Vorsina. "V týmu stále vidím potenciál, ale bližší otázky musejí mířit na trenéry. Hlavní kouč Alexander Andrijevskij je velmi zkušený, podle mého to chce jen trochu trpělivosti," konstatuje Vorsin. Elitní běloruský klub má výborné fanoušky, je nejvíc na očích. A pod značným tlakem.

Loňský neúspěch v boji o play off naštval prezidenta Alexandera Lukašenka, který posléze dokonce pohrozil tím, že se Dynamo nepřihlásí do dalšího ročníku KHL. Posléze se situace uklidnila, odešlo ovšem několik opor a současný kádr nemá takovou kvalitu. V Minsku si to možná nepřipouštějí, do problému navíc mluví víc stran, což je pro běloruský hokej zřejmě typické.

Svým způsobem je to patrné i z vyjádření reprezentačního kouče Eduarda Zankovce. "Slyšel jsem, že se hlavním trenérem má stát asistent Lubomír Pokovič, který si prohodí pozice s Andrijevským. Ale to podle mě není koncepční. Spíš zaměřme pozornost na výkonnost jednotlivců, někteří neukazují maximum. Týká se to například Irgla, Krajčíka, Meeche. Nelze jen sedět a čekat, že se všechno zlepší. Myslím, že je čas na disciplinární tresty, také by bylo vhodné rozhlédnout se na hokejovém trhu," radí Zankovec na stránkách magazínu Sovětské Bělorusko.

Když se nedaří, jsou na mušce jako první krajánci, tak to chodí jistě i v Minsku. Jenže Zankovec zapomněl, že cizinci mají v mužstvu jasnou menšinu. "Dynamu chybí kvalita běloruských hráčů," oponuje reprezentačnímu trenérovi na dálku bývalý běloruský reprezentant Sergej Šitkovskij. "Mužstvo má rezervy v úrovni individuálních schopností, v práci s kotoučem v rychlosti. Běloruští hokejisté se snaží, ale zároveň mají obavy, aby neudělali chybu. Soupeři jsou na tom z hlediska kádru většinou mnohem lépe," upozorňuje někdejší zkušený útočník.

Kdo ví, možná se klub rozhodne pro přesuny v týmu. Prvním pokusem je příchod brankáře Milčakova ze Žlobinu, rýsují se další akce. Pokud by se měl stěhovat Zbyněk Irgl, v Jaroslavli by určitě nepohrdli. Ani Lokomotiv nezahájil soutěž podle představ, trenéra Roweho minulý týden nahradil ostřílený bard Pjotr Vorobjov, v klubu nepanuje zrovna spokojenost s některými cizinci. Kdyby Minsk českého útočníka uvolnil, ušetřil by na jeho mzdě, Lokomotiv by zase získal hráče, který pro Jaroslavl hodně udělal . A dobře to tam zná.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz