Dynamo mužstvem měsíce! Zářili železný muž i posila Vervy. Kdo překvapil?

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Naposledy v této sezoně vyhlašujeme tým měsíce Tipsport extraligy. Na první místo mezi všemi mužstvy se vyšplhaly Pardubice, v sestavě měsíce figurují dva hráči vítěze základní části z Liberce. Koho do ní redakce Hokej.cz vybrala dál?

partneři českého hokeje

Tým měsíce – HC Dynamo Pardubice

Dlouho to vypadalo, že Černého Petra s padákem o soutěž níž už nikomu nepředají. Jistotu ještě nemají, před posledním kolem ale mají vše ve svých rukou. Pardubice se o to zasloužily povedenými únorovými výkony. V šesti zápasech poznaly přemožitele jen jednou, a to proti lídrovi tabulky z Liberce (1:4). Byly to jediné tři body, které Dynamo v únoru ztratilo.

Sestava měsíce podle Hokej.cz

Miroslav Svoboda (G, HC VÍTKOVICE RIDERA)
Únor začal tak, jak skončil leden – tedy vychytanou nulou. Poté, co nedovolil skórovat Zlínu, zavřel branku také proti Kladnu. V následujících pěti zápasech mu jen dvakrát spadla úspěšnost zákroků pod 90 %, v dalších třech případech ji měl vždy nad 94 %. Dohromady v druhém měsíci kalendářního roku 2020 pochytal 93,7 % soupeřových střel a byl stěžejní postavou za nakonec úspěšnou misí – zachránit Vítkovice.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Ladislav Šmíd (O, Bílí Tygři Liberec)
Železný muž. Únor načal hodně stylově, dvojnásobným pokořením rekordu v počtu odehraných minut v jednom utkání. Nejprve proti Mladé Boleslavi stanovil nový rekord na 33 minut a 45 vteřin, v zápase poté proti Litvínovu ho vylepšil na neskutečných 35 minut a 45 vteřin. Dávno už u něj ani neplatí nálepka „defenzivní bek“. Během osmi únorových klání zaznamenal 8 bodů (1+7) a s 35 body (6+29) nestačí v celosoutěžním měřítku obránců nestačí jen na Rytíře Bradyho Austina. Pro nás je hráčem měsíce!

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Martin Gernát (O, HC Oceláři Třinec)
V sestavě měsíce se zdaleka neobjevuje poprvé. V defenzivní řadě obhájců titulu jde o klíčového muže. V únoru se během osmi zápasů dostal jen jednou do záporných hodnot ve statistice +/-. Do kolonky kanadských bodů mu přibylo sedm bodů (2+5) a s celkovými 24 body (6+28) je za Austinem a Šmídem třetím nejproduktivnějším zadákem soutěže.

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Michal Birner (Ú, Bílí Tygři Liberec)
Liberecká jistota. Michal Birner zažívá skvělou sezonu, v bodování celé soutěže je za suverénním Milanem Gulašem z Plzně právě on. V únoru se podílel hned na 13 gólech Bílých Tygrů – šest dal, na sedm přihrál. Vítěz základní části na něj bude hodně spoléhat i v play off. 

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Tomáš Pospíšil (Ú, HC VERVA Litvínov)
Borec, který tři roky působil mimo českou nejvyšší soutěž. Naposledy ve slovenských Nových Zámcích. Litvínov si jej vytáhl do boje o setrvání v Tipsport extralize, a i když možná veřejnost od tohoto tahu mnoho nečekala, Pospíšil ukázal, že na tuzemskou elitu ještě stačí. A velmi dobře. V osmi únorových duelech zaznamenal parádních 11 bodů (6+5)!

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Michal Vondrka (Ú, HC Dynamo Pardubice)
Pokud Dynamo v posledním kole splní svou povinnost a zachrání se, zkušený útočník na tom bude mít velký podíl. V únoru stihl zaznamenat sedm bodů (2+5) během šesti zápasů. Od chvíli, co východočeský tým posílil, si drží průměr téměř bodu na zápas (13 utkání, 12 bodů).

Foto: Vladimír Koča, hcsparta.cz

Překvapení měsíce

Vojtěch Mokrý (B, HC Olomouc)
Když se Olomouci v závěru základní části zranili oba první brankáři Branislav Konrád a Jan Lukáš, zdálo se, že mají Hanáci problém. Ale neměli. Osmnáctiletý Vojtěch Mokrý si jako záskok vedl víc než dobře. Při debutu vychytal vedoucí Liberec, následně zapsal i výhru proti Brnu. Po duelu s Třincem už sice slavit nemohl, ale znovu nezklamal. Dohromady během těchto tří duelů měl úspěšnost zákroků 94,02 %. 

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz