Dynamo našlo partnerský klub, v Chance lize bude spolupracovat s Vrchlabím

Pardubické Dynamo má nový partnerský klub, uskuteční úzkou spolupráci s Vrchlabím, kde se bude od příští sezony hrát Chance liga. Partnerství se týká výchovy mladých hráčů, Dynamo může využít spolupráci také k tomu, aby ve Vrchlabí umožnilo herní prostor některým svým hokejistům.

partneři českého hokeje

Oba kluby dnes jednaly v Pardubicích a uzavřely vzájemnou dohodu. „Jsme velice rádi, že jsme našli partnerský tým v první lize, který nám pomůže s výchovou i se zápasovým vytížením některých našich hokejistů. Řadu let jsme tuto možnost neměli. Teď to bude jednodušší, tento mezistupeň nám řadu věcí ulehčí," uvedl na webu Dynama člen představenstva klubu Dušan Salfický.

Spolupráce má být velmi úzká a výhodná pro obě strany. Pardubice umožní svým hráčům působení ve Vrchlabí, odkud se ti nejlepší mohou prosadit do extraligového kádru Dynama.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Ve Vrchlabí bude nově působit Jiří Malinský, bývalý zkušený obránce rozšíří trenérský štáb klubu z Krkonoš a mj. dohlédne na pardubické hráče, zda se ve Vrchlabí patřičně rozvíjejí. „Dohoda s Vrchlabím nám dává obrovské možnosti. Je nyní na obou klubech, jak ji využijeme," doplnil Salfický.

Spojení extraligového týmu s účastníkem Chance ligy úspěšně realizují jiné kluby nejvyšší soutěže. Pardubice dlouho stálého partnera neměly, díky dohodě s Vrchlabím se situace mění. Připomeňme, že klub čeká na prodej většiny akcií, jež dosud vlastní město. Z původně dvou zájemců byl vybrán pro další jednání podnikatel Petr Dědek, jenž se právě v klubu z Vrchlabí v minulosti angažoval.

Od uzavřené spolupráce si hodně slibují i ve Vrchlabí. „Očekáváme silného extraligového partnera, který bude své mladé perspektivní hráče, případně hráče, pro které nemá dostatečné využití, posílat k nám. Budeme se snažit dělat hokej kvalitně, nechceme být čistokrevným záložním týmem. Naší ambicí je bojovat o play off a rozvíjet pardubické talenty, které budeme mít k dispozici,“ řekl sportovní manažer Jiří Jakubec.

Foto: Anton Martinec, hcvrchlabi.cz

Jak uvádí web Dynama, dnešního jednání v Pardubicích se za extraligový klub zúčastnili místopředseda představenstva Ondřej Heřman, člen představenstva Dušan Salfický, trenérský štáb v čele s Milanem Razýmem a šéf pardubické akademie Richard Král. Vrchlabí zastupovali majitel Aleš Cerman, sportovní manažer Jiří Jakubec a kouč týmu Václav Baďouček.

Potvrzené partnerství se záhy promění v oboustranně výhodné spojení. „Obě strany k tomu přistupují tak, že se jedná o dlouholetou spolupráci. Věříme, že postupem času celý proces vykrystalizuje a nastavíme si jasné a trvalé principy,“ uzavřel Dušan Salfický.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz