Dynamo přišlo o náskok, pak urvalo dva body. Marosz: Vážíme si jich

Foto: Jan Jedlička, hcpce.cz

21. října 2017, 9:20

Marek Votke

Po hořké porážce 0:6 v derby toužily Pardubice před domácím publikem naplno bodovat se Zlínem. Po jedenácti minutách vedly o dva góly, pak ale Zlín zápas během pár minut obrátil ve svůj prospěch a Dynamo nakonec muselo rozhodovat až v prodloužení. „Asi je to ztráta, ale nakonec si toho výsledku musíme vážit a být rádi za dva body,“ přemýšlel po utkání Rostislav Marosz.

Fanshop

Sedmá minuta – Rostislav Marosz 1:0, jedenáctá minuta – David Tomášek 2:0. Dynamo rozehrálo 15. kolo doma s Berany ze Zlína náramně. Pak ale přišlo zatmění a Zlín dokázal v samém závěru první třetiny během minuty a půl vyrovnat. „Byl to hodně těžký moment. Po prvním gólu jsme úplně přestali hrát a navíc jsme hned dostali druhý do šatny, to se nám nesmí stávat…“ běduje střelec první pardubické branky.

V domácí kabině ale o první přestávce nemělo cenu křičet. „Jsme zkušení hráči a každý z nás ví, že takhle to nejde. Každý si k tomu řekl svoje a jsem rád, že jsme to nakonec nezabalili,“ přemýšlí Marosz. Jemu a celému zbytku Dynama ale bylo ještě hůř ve 24. minutě, když chvíli předtím veliké šance spálili právě Marosz s Treillem a Antonín Honejsek dokonal obrat – 2:3.

Za stavu 2:0 musíme hrát chytřeji, říká Rostislav Marosz

Možná to ale domácí naopak nakoplo. Ve zbytku druhé části měli veliké šance na vyrovnání Rolinek, Tomášek, nebo Ján Sýkora, kýžená třetí branka ale přišla až čtvrt hodinky před koncem. Od pravého mantinelu si vybruslil Rhett Holland a svým prvním gólem v pardubickém dresu ulevil svým spoluhráčům – 3:3.

Utkání nakonec dospělo až do prodloužení, které po 45 vteřinách rozhodl po Maroszově střele svou dorážkou Sacha Treille a přisoudil Pardubicím dva body. „Z určitého pohledu je to asi ztráta, ale nakonec musíme být rádi alespoň za ty dva body a výsledku si vážit,“ uvažuje novic v útočných řadách Dynama Marosz.

Sestřih utkání 15. kola TELH: HC Dynamo Pardubice - Aukro Berani Zlín 4:3p

Obzvlášť se Zlínem jsou pro Pardubice dva body obrovsky cenné. Jedná se zřejmě o jednoho z klíčových soupeřů Dynama v této sezoně. „Je to pravda, tyhle dva body jsou hrozně důležité. My ale umíme hrát s každým a chceme bodovat i jinde. Do Chomutova také jdeme sebrat nějaké body!“ prohlašuje.

Proti Zlínu sehrál Marosz v pardubickém dresu teprve druhé utkání a hned zapsal dva body za gól a asistenci. Dynamo na něj bude, zdá se, hodně spoléhat. „Do kabiny jsem zapadl dobře a budu dělat všechno pro to, abych projevenou důvěru splatil. Dva body jsou hezké, ale pořád cítím, že to není ono. Můžu být ještě lepší,“ říká závěrem.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz