Dynamo s Třincem potřetí nezvládlo nájezdy. A potřetí se mnou, lituje Kacetl

Foto: hcocelari.cz

V úvodním duelu byli hodně blízko. Pardubičtí ve třetí třetině dokázali otočit nepříznivý stav, šest minut před koncem se druhou trefou Matěje Berana dostali do vedení. Poté ale přišel další faul, Třinec nabídnutou přesilovku využil a poslal zápas do prodloužení. Rozhodly nakonec nájezdy, v nich si první bod připsali Oceláři.

Plekanec TELH

Právě prohřešky proti pravidlům byly největším kamenem úrazu ve hře Dynama. Východočeši svého soka pustili k osmi početním výhodám, hned třikrát přitom hráli v oslabení v nastaveném čase. Defenziva Pardubic v čele s Ondřejem Kacetlem ale dokázala třinecké snajpry zastavit, v nájezdech už tolik štěstí Dynamo nemělo.

„Já vím, co oni dělají, znám jejich zakončení. Je to ale strašně těžké. Ti hráči nejsou hloupí a volí zakončení podle toho, jak nás vidí. Já si samozřejmě počkám na první pohyb, když to ale provede perfektně, tak se to prakticky nedá chytit. Já ale nemůžu dostat dva góly v nájezdech, to je prostě moc,“ smutní pardubický brankář.

První výhra byla blízko, že?
Bylo to blízko. Utkání bylo velmi vyrovnané, myslím, že jsme v defenzivě odehráli suprový zápas. Celkově to bylo bojovné, chybělo štěstí v nájezdech. Dva góly je strašně moc.

Hráli jste hodně oslabení, nestálo vás to síly?
Měli jsme osm vyloučených, to je strašně moc proti týmu, jakým Třinec je. To si nemůžeme dovolit, oni mají výborné přesilovky. Někteří hráči se při oslabeních utaví, další se naopak vůbec nedostanou do hry. Tohle klukům rozhodí tempo.

Bude to hodně těžká série, tuší Hrubec po první bitvě

Na druhou stranu z osmi přesilovek dali jen jeden gól. Máte je přečtené?
Oslabení jsme odehráli velice obětavě. Kluci zablokovali velké množství střel, navíc je nepouštěli k dorážkám. Defenziva fungovala perfektně, útočníci pomáhali obráncům, takhle to má být. Stálo to ale hodně sil. Na druhou stranu ten zápas byl stejně dlouhý na obě strany. Kluci určitě dobře zregenerují a půjdeme do toho znovu.

Napověděl první duel něco o vašich šancích?
Bylo to úplně vyrovnané, mohlo to dopadnout na obě strany. V první polovině jsme měli větší šance my, je škoda, že to Rosťovi Maroszovi nespadlo do prázdné brány, Šimon Hrubec to krásně chytil. Šance byly na obou stranách, je to hodně vyrovnané. Nakonec to bylo vidět v zápase, který skončil až po nájezdech. Třinec skončil třetí a měl super sezonu. My ale taky, bude to proto hodně vyrovnaná série. V odvetě budeme muset ten bodík získat.

Vítězný nájezd třineckého střelce Martina Růžičky

Třinec potřetí v sezoně vyhrál nájezdy.
A potřetí se mnou, na ty nájezdy moc štěstí nemám. Je to ale velká loterie. Oni je provádějí dobře, já ale vím, že třeba Martin Růžička má tři možnosti a je velmi těžké si pohlídat všechno. I tak ale musím chytit víc, dva góly je moc.

Budete si na hotelu projíždět střelce, nebo to vygumujete z hlavy?
Já vím, co oni dělají, znám jejich zakončení. Je to ale strašně těžké. Ti hráči nejsou hloupí a volí zakončení podle toho, jak nás vidí. Já si samozřejmě počkám na první pohyb, když to ale provede perfektně, tak se to prakticky nedá chytit. Já ale nemůžu dostat dva góly v nájezdech, to je prostě moc.

To není zase tak hrozné číslo, ne?
Z pěti je to dost. Musím to brát tak, že dáme jeden gól a chceme vyhrát. Ideální je nula, vychytat to a na jeden gól vyhrát. Bude to o jednom gólu.

Dvě trefy pardubického útočníka Matěje Berana

Co jste si říkali v kabině?
Je to jeden bod ze čtyř. Říkali jsme si hlavně o těch vyloučeních. Tohle nesmí být, v tom se musíme zlepšit.

Byli jste střelecky aktivnější. Cítil jste z kluků, že za tou výhrou chtějí jít?
Každá střela je nebezpečná. Snažili jsme se chodit do brány a střílet. Góly jsme dali z dorážky, u druhého pak Matěj Beran dobře šel do brány a odrazilo se to do sítě. Oni de facto dali stejné branky. První se dvakrát odrazil od brusle, u druhého to pak náš bek zblokoval přímo na jejich hokejku a on to trefil do prázdné. Takové branky padají, jde vidět, že zápasy budou o jednom, dvou gólech. My musíme být disciplinovanější.

Ve středu večer další zápas, jaký bude váš program?
Odpočineme si, pořádně se protáhneme, zregenerujeme, možná si dáme nějakou masáž. Musíme se pořádně vyspat, dobře najíst. Na rozbruslení se pak lehce roztáhnout, znovu vyspat a nachystat se na večer. Zápas byl dlouhý, stál spoustu sil a za chvíli je další. Máme to ale všichni stejné. Jak Třinec, tak my.

Sestřih utkání HC Oceláři Třinec – HC Dynamo Padubice

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz