Dynamo zabralo a už není poslední. Vzpruha, ale nic nekončí, ví Poulíček

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Hokejisté Pardubic podruhé za sebou naplno bodovali a odpoutali se ze dna extraligové tabulky. Boj o záchranu se pořádně zamotal. Nyní je sice poslední Litvínov, jenže oproti svým největším konkurentům má dva zápasy k dobru. Klid nemohou mít ani Vítkovice, které v pátek podlehly právě Dynamu.

Nový fanshop

Výhru Dynama dvěma góly řídil útočník Patrik Poulíček. Kde viděl zlom pátečního duelu? „Bylo super, že se nám podařilo využít přesilovku pět na tři, v ní jsme asi dokázali zvrátit zápas. Nebo ne zvrátit, ale nalilo nám to nové fyzické síly do nohou. Výborné bylo, že jsme šli do kabin před třetí třetinou za vyrovnaného stavu,“ upřesňuje.

Dá se říct, že Pardubičtí zvládli utkání lépe než Vítkovice především hlavou. „Nevím, jestli domácí neudrželi emoce. Bylo tam hodně vyloučení a hodně oslabení. Přitom jsme si říkali, že nechceme být vylučovaní, ale měli jsme jich spoustu. Byl to zápas o všechno, posledních sedm bude o všechno. Emoce tam budou. Musíme je do toho vložit, abychom zápasy urvali. Snažíme se hrát agresivně, být nepříjemní, tvrdí a nedávat soupeři moc prostoru k jejich systémům,“ vysvětluje Poulíček.

„Emoce byly na obou stranách. Vyloučení bylo hodně, ale to k zápasům o záchranu patří. Myslím, že jsme to zvládli lépe než domácí. Taky jsme chodili do strkanců, ale nenechali jsme se vyprovokovat natolik, abychom byli vylučovaní,“ říká ofenzivní opora Dynama Robert Kousal.

Ten se dostal i do šarvátky s vítkovickým útočníkem Dominikem Lakatošem. „Zkoušel jsem dorážet puk a někdo mě tam chytnul zezedu, asi Lakatoš. Pak se tam připletl ještě jeden jejich hráč, takže byli dva na jednoho,“ popisuje.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Pardubičtí tak na výhru v derby na ledě Hradce Králové navázali v Ostravě a už nejsou poslední. „O záchranu jsou těžší zápasy než hrát play off, ale radost z vítězství je stejná. Jsme rádi, že jsme získali tři body,“ usmívá se Kousal. „Na ostatní týmy se nekoukáme, soustředíme se hlavně na sebe, abychom vyhrávali,“ dodává.

Záchranářské bitvy slibují drama do poslední chvilky. O udržení bojují právě Pardubice, Vítkovice, Litvínov, ale i Kladno. Tabulka je našlapaná a bodové rozdíly jsou minimální. „Nejsme poslední, to je pro nás vzpruha, ale nic nekončí. Máme dalších sedm zápasů o bytí a nebytí. Můžeme si to teď chvíli užít, ale pak musíme dát hlavu mezi ramena a zase šlapat a šlapat,“ velí Patrik Poulíček.

Sestřih utkání Vítkovice – Pardubice

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz