Eberle o bitvě s Oceláři: Emoce nás nepohltily, máme čisté svědomí

Foto: hcskoda.cz

4. března 2019, 8:39

Jan Kulíšek

Šlágr kola, který hostila Plzeň, přinesl všechno kromě brankových hodů. Emoce, souboje a bohužel i nesportovní chování fanoušků. Ale nezasvěceného fanouška musel bavit. Škodovka nakonec doma prohrála s Třincem těsně 1:2.

První třetina, přestože za ni kouč Třince Varaďa svůj tým pochválil, patřila indiánům. Poměr střel hovoří jasně – 21:7 ve prospěch domácích. Ale indiánům se podařilo vstřelit jen jedinou branku. „Kdybychom dali druhý, třetí gól, hrálo by se nám lépe. Tlak i šance jsme na to měli,“ mrzelo po duelu Jana Eberleho. „Na druhou stranu – lepší, když nám to nelepilo teď, než v play off.“

Hrubec: Říkal jsem si, že budu mít 60 zásahů

Ve druhé části se hra opticky i reálně vyrovnala, Oceláři přidali tempo a začali hrozit i směrem k Frodlovi. Odměnou jim byla přesně trefená střela Ethana Wereka v úvodu 36. minuty. Na sklonku téže minuty si u mantinelu v obranném pásmu vyšlápl hostující David Musil na Jaroslava Kracíka, který bezvládně zůstal ležet na ledě. Naštěstí jen s vyraženým dechem a domácí útočník zápas i dokončil. Ve stejném čase byl vyloučený za jiný souboj plzeňský Michal Moravčík, kterého o 40 sekund nato na trestnou lavici následoval rovněž za sekání jiný bek Conor Allen.

Přestože Škoda toto dlouhé oslabení ubránila, stejně jako i následné, nenakoplo ji to. „Je to paradoxní. Místo toho, abychom se tím nastartovali, jako by nám pak už došla síla,“ hodnotil na pozápasové tiskové konferenci asistent trenéra Škody Jiří Hanzlík.

A v ochozech to začalo vřít. Takřka sedmitisícová návštěva v plzeňské Home Monitoring Aréně neslušně skandovala, ale bohužel také házela lahve na led. Plechovka piva přilétla na hostující střídačku a plastová lahev trefila hlavního sudího Hribika do žeber. Gólman Plzně Dominik Frodl se pak okamžitě rozjel k sektoru, odkud lahev přilétla a gesty uklidňoval diváky, aby už nic neházeli.

O druhé pauze si Oceláři, jak přiznal Šimon Hrubec, v kabině říkali, že se jejich soupeř v emocích spíše zaměřuje na rozhodování sudích, než aby se soustředil na vlastní hru. S tím Eberle nesouhlasí. „Nemuseli jsme se v kabině uklidňovat. Emoce nás nepohltily. A přece patří k hokeji! Hráli jsme o postavení nahoře v tabulce a chtěli jsme do toho dát všechno. Máme čisté svědomí, odvedli jsme kus práce, jen to bohužel nedopadlo,“ pokračoval Eberle. „Naše zákroky byly odpískané jako fauly a fauly bychom dělat neměli. Když jsme dostali jedinou přesilovku, využili jsme ji. Stejně jako v Hradci, tam jsme měli taky jednu a taky ji proměnili. Nechci říkat, že si budeme pro fauly chodit, to ne, ale musíme být více zapření v soubojích a jít tomu naproti.“

Fanoušci Plzně trefili lahví rozhodčího Hribika

Eberle jedním dechem dodal, že stoprocentní využití přesilovek je tedy rozhodně může těšit. A je to především vzpruha pro jejich strůjce, kteří si pak více dovolují a vymýšlejí. Jak Eberle předeslal, utkání pro Škodu skončilo nemile. Pět a půl minuty před koncem totiž opět krásně umístěnou střelou rozhodl o výhře hostů Martin Růžička.

„Tabulku samozřejmě sledujeme. Víme, že jsme mohli poskočit na první místo, ale máme před sebou ještě dva zápasy, v nich chceme vyhrát a sebrat co nejvíc bodů. A uvidíme, jak to dopadne,“ vysvětloval Eberle. A kalkulace na možného soupeře pro play off? „Rozhodně ne! Máme nejvyšší cíle, takže tohle nás nemůže zajímat!“

Sestřih utkání HC Škoda Plzeň – HC Oceláři Třinec

logo TipsportSledujte všechny zápasy MS 2023 v ledním hokeji a získejte za registraci 500 Kč na první sázky!

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz