Eberle sestřelil Litvínov, ale chválil parťáka: Straka byl jak rozjetý vagón!

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

22. října 2018, 8:57

Jan Kulíšek

Duel Plzně s Litvínovem nabízel už před utkáním zajímavé menu. V první řadě proti sobě nastoupily týmy, jimž se v úvodu sezony daří velice slibně – domácí se nacházeli na čtvrté příčce a hosté na páté. Na lavičce Severočechů zároveň aktuálně velí hlavní kouč Milan Razým, který indiány dovedl k jejich historicky prvnímu, a stále jedinému, mistrovskému titulu.

Vstup do utkání se podařil více hostům, kteří se po 73 minutách hry dostali do vedení. Kapitán Michal Trávníček slavil úspěch s nenápadnou střelou z úhlu. Nicméně tempo střetnutí měli v rukách indiáni, kteří nastoupili v herní pohodě podpořené čtyřmi výhrami v řadě, pokud započítáme rovněž úspěch v Lize mistrů. „Jakmile se soupeř dostal do vedení, začal ho výborně bránit a my se proti tomu těžko prosazovali,“ říkal k utkání Jan Eberle.

Domácí vyslali na Januse v brance Litvínova za prvních 40 minut 29 střel, ale uchytily se jen dvě, které zvrátily běh duelu. Ve 34. minutě to byl právě Eberle, který ve vlastním oslabení doklepával puk do sítě po úniku Straky. „Dostávali jsme se do šancí, ale měli velký problém jejich gólmana překonat. Až jsem měl obavu, aby utkání neskončilo jako střetnutí se Spartou nebo Pardubicemi, kdy jsme měli kupu šancí, ale odnesli si vždy jen po bodu,“ přiznal Petr Straka.

K radosti indiánů se střelecké trápení zlomilo v již zmiňované 34. minutě. „Stráča byl hrozně rychlej, vůbec jsem mu nestačil,“ smál se střelec Eberle. „Měl jsem s dorážkou lehkou práci – Petr odvezl dva beky i brankáře pryč a já doklepával do prázdné. Byl jak nezastavitelný rozjetý vagón!“ Skóre se podruhé měnilo opět v nestejném počtu hráčů na ledě, tentokrát v přesilovce se za Škodu trefil mladší z bratrů Kindlových – Denis.

Pro Litvínov přišla další rána hned zkraje třetí třetiny. Chemikům se podařilo ubránit vyloučení Gerháta, ale krátce po jeho návratu na led se znovu z předbrankového prostoru při dorážce prosadil Eberle. „Dneska mi Milan Gulaš před zápasem řekl, že dám dva góly, no,“ pokračoval v odlehčeném tónu Eberle. „Jenže mně taky! To jsme měli tedy vyhrát větším poměrem,“ kontroval rovněž s úsměvem Eberleho parťák ze čtvrté lajny Petr Straka. Ten se dočkal v zápase jedné trefy, čímž tedy nenaplnil očekávání plzeňského kapitána, rozhodně však nesmutnil.

Litvínov podruhé nezvládl přesilovku a znovu v ní inkasoval. Tentokrát v 46. minutě Petr Straka zakončil přesně sám, když Januse překonal bekhendovým blafákem pod horní tyč. „Každý útočník je rád, když dá gól. Zvláště, když se dostává do šancí. Teď jsem ale vůbec nebyl nervózní, kdybych netrefil, protože by to Honza zas dojel a měl by hattrick,“ znovu Straka zapojil kolegu z lajny do svého hodnocení. „Spíš jsem měl strach o to, abychom se s jejich obráncem, který do mě najel, když jsme byly rozjetý v oblouku. Šli jsme do sebe a naštěstí to přežily jeho vazy v koleni, tak já jsem třeba nespadl hlavou do tyčky.“

Foto: hcskoda.cz

Nejen na pozápasové tiskové konferenci, ale především na ledě je jasně patrné, že čtvrtá lajna Plzně Straka, Kodýtek, Eberle šlape výborně. Jejich přínos týmu ocenil až nezvykle pozitivně hlavní kouč Čihák, který o této trojici prohlásil, že plní doslova každý trenérský pokyn. „Hraju se strašně rychlými a talentovanými kluky a předvádíme moderní, bruslivý, bojovný hokej,“ kvitoval spolupráci ve formaci Eberle. A Straka si přisadil: „Vyhovíme si výborně, čteme se navzájem a podporujeme naši hru dobrým pohybem. Jsme schopni soupeře pod tlak naším napadáním a on pak má problém, zvlášť když proti nám nastoupí větší beci. Doufám, že v tom budeme pokračovat.“

Jedním dechem a znovu v žertu přiznal, že „čtvrtá“ lajna je jen číslem. „Když jsme v CHL nastupovali jako jednička, tak jsme samozřejmě hned hlásili, že už bude na čase,“ culil se Straka, ale pak hned zvážněl. „Víme, jakou roli v týmu máme a jak máme lajny poskládané. Trenéři nám beztak opakují, že máme čtyři vyrovnané lajny a každá může zápas rozhodnout, čímž jsme pro soupeře nepříjemní. Ale v kabině si sestavu čteme vlastně vždycky odspoda, takže tam jsme v podstatě první,“ zakončil v nadsázce Petr Straka.

logo TipsportSledujte všechny zápasy MS 2023 v ledním hokeji a získejte za registraci 500 Kč na první sázky!

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz