Emoce gradují, vysvětluje Lev euforii Hradce. V lajně obrů byl nejmenší

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

24. února 2021, 13:04

Martin Voltr

Boj o první extraligovou čtyřku slibuje velké drama až do konce. A Hradec Králové v tomhle boji dál zůstává, dokonce mu chybí jen dva body na třetí Mladou Boleslav!

Týden hokeje 2022

Třinec a Sparta jsou jinde. To platí nejen obrazně, nejen po stránce získaných bodů, nejen ve vzájemných zápasech s Mountfieldem. Už teď je jasné, že play off se ponese ve znamení naháněné nejsilnějších dvou celků extraligy.

Ale jak se týmy poskládají za nimi, to je stále otázka. Hradec se díky třetí výhře v derby zase docvakl na nejtěsnější kontakt.

„Po zápase v Pardubicích, který jsme ztratili ve třetí třetině, jsme jim to chtěli vrátit. To byla první věc. A další věc, pořád se koukáme na tu první čtyřku. Takže to jsou pro nás velmi důležité body, s ohledem na výsledky kolem nás o to cennější. Jsme rádi, že jsme to zvládli,“ pochvaluje si Jakub Lev.

Celé utkání provázely emoce, které východočeskému derby sluší. Asi právě proto se Hradečtí po závěrečné siréně radovali víc než obykle. „Bylo to spíš tím, že jsme chtěli prostě za každou cenu vyhrát. Jak se blíží play off, emoce gradují,“ vysvětluje Lev.

„Je dobré, že máme takhle poskládaný tým. Pro beky je to těžké. Chvíli čekají ránu, pak si zase musí dávat bacha na kluky, aby jim neujeli do brejku.“

Bylo to znát už naposledy proti Spartě, byť tehdy Mountfield ještě obrat nedotáhl. „Přece jenom ty emoce v září, a pak v březnu nebo dubnu, jsou trochu jiné. Ať si to člověk připouští, nebo ne. Podle mě je to dobrá cesta,“ kvituje hradecký útočník.

Hradec proti rivalovi šlapal dozadu a ve správných chvílích udeřil vepředu. Jak jinak nazvat moment, kdy právě Jakub Lev odpověděl na vedoucí trefu soupeře. Stačila mu minuta a půl; to bylo pro psychiku domácích borců nesmírně důležité.

Sestřih utkání

„Sledoval jsem puk, jak se odrazil po střele z voleje od modré čáry. Čekal jsem, až přeletí brankovou čáru, abych měl šanci dostat se do kladného úhlu a mohl to tam plácnout,“ popisuje hradecká třicítka svou vyrovnávací trefu.

Do kotouče ale Lev ťuknul přesně na čáře. Tak, že si ho Milan Klouček betonem sám srazil za záda. „Bylo v tom i trochu štěstí. Lhal bych, kdybych řekl, že jsem to přesně takhle o beton chtěl,“ přiznává Lev.

Hradečtí teď musí řešit několik absencí, v derby postrádali – a ještě minimálně několik kol budou postrádat – i Lukáše Cingela. Proto trenéři složili zbrusu nový útok. No, hodně speciální útok...

Radek Smoleňák – 191 centimetrů, 94 kilogramů.

Jakub Lev – 189 centimetrů, 102 kilogramů.

Jan Veselý – 195 centimetrů, 101 kilogramů.

A proti takovým vazbám úplně nechcete hrát!

„Snažili jsme se být nepříjemní, jak v napadání, tak kolem brány. Přece jenom všichni máme kolem sto kilo, což jsme chtěli využít,“ líčí Lev, který teď byl ve svém útoku nejmenším hráčem. „To se mi asi ještě nestalo,“ přiznává se smíchem.

Emoce v derby ??? Trenér HC Dynamo Pardubice: „To hlavní, co dneska rozhodlo, komentovat nemohu." ?

Zveřejnil(a) Hokej dne Úterý 23. února 2021

Zkušenější parťáci vytáhli i Veselého, který předvedl možná svůj nejlepší výkon v hradeckém dresu. Za Kolín teď už stejně nemůže nastupovat. Když bude pokračovat v úterním duchu, proč by se nemohl v sestavě udržet až do konce sezony?

Jestli je Mountfield pro soupeře něčím nebezpečný, může to být kontrast mezi zmiňovanými „věžemi“ a štírky Jerglem, Zacharem či Klímovci.

„Je dobré, že máme takhle poskládaný tým. Pro beky je to těžké. Chvíli čekají ránu, pak si zase musí dávat bacha na kluky, aby jim neujeli do brejku. Myslím, že je to dobrá kombinace,“ přitakává Lev.

Třetí díl ze série atraktivních bitev pod Bílou věží obstará v pátek Třinec. A to už bude zase jiná prověrka. Ta nejtěžší. Jestli nechce Hradec vyjít proti vedoucí dvojici úplně naprázdno, má poslední šanci.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz