Emoce trenérské tiskovky: Strach o Marinčina, faul Pánika i brankoviště

Zdeněk Moták | Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Velmi divoký průběh mělo druhé finálové utkání na ledě Pardubic. Hosté dvakrát vyrovnali (na 1:1 i na 3:3), zápas ale v posledních šesti minutách rozsekla úderná čtvrtá formace domácích a ve dvojnásobné přesilovce završil na 6:3 Kaut. Emoce proudily na obou stranách...

Oceláři se totiž vrátili do zápasu díky dvěma navazujícím momentům ze třetí třetiny: povedené akci Nestrašila a Helewky okolo branky (2:3) a Pánikově úplně zbytečném vyloučení za vysokou hůl v obličeji soupeře po zapískaném ofsajdu. Z následné početní výhody srovnal na 3:3 Hudáček.

V ten moment se mohly představy Dynama rozsypat jako domeček z karet. 

„Jsme moc rádi, že jsme se za stavu 3:3 nepoložili, převrátili jsme to na svoji stranu a ukázali jsme naši sílu,“ cenil si trenér Marek Zadina právě psychických sil mančaftu.

To Moták nejprve pochválil své svěřence za touhu vyrovnat. 

A pak trochu neurčitě hodnotil: „Věděli jsme, co se bude dít, abychom na to dokázali najít odpověď. Bohužel jsme malou chybkou o vedení přišli. Nicméně nic se neděje.“

Moták zřejmě narážel na ofenzivní nástup Dynama v první polovině zápasu a snahu rozhodit třineckého brankáře Kacetla.

„Já cítím spoustu věcí, které se táhnou už od čtvrtfinále. Ale nebudu to rozebírat žádným způsobem, zleva ani zprava. Samozřejmě jsem hráčům řekl, že náš brankář je pro nás svatý obrázek,“ popsal Moták dotaz na metr rozhodčích.

„Je to těžký, se dostat před tu bránu. Ale víme, co nás čeká. Jsme na to připravení. Dnes jsme podali výborný výkon, poučili jsme se ze včerejšího zápasu, soupeře jsme přehrávali,“ reagoval Zadina.

„Soupeř do brankoviště taky chodí.“ Moták mezitím protáhl obličej. „Když jste rozjetí a vystřelíte na bránu, sledujete kotouč, takže u branky samozřejmě zabrzdíte. Nic zvláštního bych v tom nehledal, nikomu jsme důraz na brankovišti nepodsouvali. Tohle je hokej a z naší strany i ze strany soupeře se do brankoviště pro góly chodí. Tam se zápasy rozhodují, jak před naší bránou, tak před soupeřovou,“ řekl Zadina.

Jak moc to od něj v kabině schytá Richard Pánik? „To bych zatím nechal bez komentáře.“ 

A po dalších otázkách doplnil: „Ještě jsem s ním o tom nemluvil. Jsou na něj různé slovní výpady, ale hrajeme play off a tohle k tomu patří, on je zkušený hráč a měl by si na to dát pozor.“

Marek Zadina

Marek Zadina | Foto: Jakub Knap, hokejkv.cz

Těsně před koncem první třetiny ale všechny v pardubické hale zajímalo zdraví Martina Marinčina, kterého dohrál Lukáš Sedlák. Klíčový třinecký obránce se dlouho nezvedal z ledu. 

A pak zamířil v bolestech rovnou na ošetřovnu. Ocelářům přitom již nyní chybí dlouhodobě zraněný Jeřábek.

„Jak víte, že nemáme široký kádr?“ odsekl Tomáš Kundrátek redaktorovi České televize na dotaz, jak moc by Marinčin v sestavě chyběl. „Každý hráč je pro nás důležitý a věříme v náš tým,“ dodal.

A Moták? „Když jsem jej viděl na ledě, bylo mi zle nedobře. Těžká ztráta. Už víme, jak na tom je, ale nechám si to pro sebe, omlouvám se…“

Tak jiné téma – rozehranost Třince versus odpočnuté Pardubice. 

„Tohle téma už je po dvou zápasech smazané,“ ukončil stručně Moták.

Zdeněk Moták

Zdeněk Moták | Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

„Užijte si hokejové MS s Tipsportem! Stačí jen začít, získat 500 Kč zdarma a hrát soutěže o ceny za 33 milionů!“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz