Emotivní série pro Motor. Už jsme nechtěli do Přerova, hlásí Žovinec

Foto: Pavel Kacerovský, hcmotor.cz

Budějovičtí následovali pražskou Slavii a Jihlavu do semifinále WSM ligy, ale jejich pouť za celkovým vítězstvím 4:1 na zápasy s Přerovem byla hodně trnitá. Když ztratili zápas číslo dvě na domácím ledě, vynořily se obavy, jakým způsobem Motor přežije řežbu v hanáckém kotli. Jihočeský tým se však vrátil se dvěma výhrami a tu rozhodující přidal doma v nájezdech po sedmdesát minut trvajícím dramatu. „Soupeř čekal na naše chyby a my museli tvořit,“ líčí obránce Dušan Žovinec.

Nový fanshop

Prvního pochybení ze strany hostitelů se Zubři dočkali už šestnáct sekund po úvodním buly, kdy šel za katr Michal Chovan. Jenom dalších dvanáct sekund jim trvalo, než potrestali Jihočechovo vyloučení. Bláznivý začátek ale rychle měnil čísla na světelné kostce. Krátce po sobě usedli na hanbu dva přerovští hráči a domácí tým využil obě přesilovky. Nervy sázkařů zůstávaly napnuté jako struny. Jenom prasknout. Před Bláhovu klec se prosmýkl Filip Stoklasa a bylo srovnáno. Potom z přečíslení skóroval Jakub Grof a první siréna odhoukala náskok pro hosty.

Hráči Motoru na startu druhé periody díky dvojnásobné početní výhodě vrátili remízový stav, jenže Stoklasův bekhend znovu dostal do lepší nálady střídačku Moravanů. Nebyla to náhoda. Proti předchozím duelům upustili Zubři od přehnané tvrdosti, zato se ozdobili neúnavným bruslením a napadáním. Těžili z jednoduchosti, sázeli na brejky. „Soupeř hrál úplně jinak, než minulé zápasy. Vytlačoval nás na křídla. Čekal na naše chyby a my museli tvořit. Byli jsme trošku nervózní,“ přiznává Dušan Žovinec, jenž se při neúčasti zraněného Lukáše Kříže vrátil do první šestky obránců.

"Řeknete si, že jsme vyhráli 4:1 na zápasy, ale byla to pořádně těžká série."

Góly v kleci Motoru nepřibývaly z výrazného tlaku Přerovanů, ale spíše po situacích, kdy to zaskřípalo v budějovické defenzivě. „Dělali jsme individuální chyby,“ souhlasí čtyřiadvacetiletý zadák, který po zdravotní absenci před play off teprve hledá ztracenou formu. „Hosté vycítili šanci a začali nás hodně dohrávat. Jenže my jsme chytří hráči. Pohlídali jsme si je, ťukli jsme si to a hokejově jsme měli pořád navrch,“ pokračuje v rozboru zápasu.

Ve třetí části se rozdíl v kvalitě obou kádrů už projevoval viditelně a znovu se otáčelo skóre. Po přesilovkové dorážce Lukáše Květoně a opakovaném nápřahu Josefa Straky se Budějovičtí přiblížili konečnému úspěchu. „Věřili jsme si. Prostě jsme věděli, že máme dobrý tým a využijeme přesilovku nebo to tam prostě dotlačíme. Hlavně jsme si řekli, že už nechceme jet do Přerova. Hecovali jsme se a snažili být stále pozitivní. Do poslední minuty,“ ujišťuje Žovinec.

Stádo Zubrů ale rozdupalo hubený náskok domácích a vynutilo si desetiminutové nastavení, které způsobilo pořádnou zátěž slabším srdíčkům. Rozhodnout mohla Pajičova dorážka nebo Zíbova rána, na protější straně byli nejblíž k ukončení bitvy Tomáš Sýkora či Vlastimil Dostálek. Předlouhý večer dospěl až k samostatným nájezdům. Přerovští exekutoři Lubomír Kovařík a Vlastimil Dostálek, stejně i budějovičtí hráči Tomáš Nouza s Josefem Strakou splnili své poslání excelentně.

Do třetí série nájezdů se domácí trenéři rozhodli vyměnit gólmany. Ondřeje Bláhu nahradili juniorem Petrem Kváčou a ten s velkou dávkou štěstí odvrátil pokus Tomáše Sýkory. Následně bekhendem zakončil Michal Chovan a v jihočeské metropoli propukly postupové oslavy. „Výměna brankářů nebyla předem připravená. Vznikla v reakci na momentální stav. To se dělá normálně,“ vysvětluje Žovinec. „Máme obrovskou radost. Řeknete si, že jsme vyhráli 4:1 na zápasy. Ale byla to pořádně těžká série,“ vykouzlí úlevný úsměv.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz