Emotivní závěr v Porubě: Tresty ve hře za útoky na hlavního rozhodčího

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

27. září 2015, 9:57

Adam Bagar

Zprvu poklidný druholigový šlágr 5. kola mezi třetí Porubou a druhou Technikou přinesl v závěrečných minutách pořádnou divočinu, ve které hráli hlavní roli podráždění domácí hráči společně s nepřesným hlavním arbitrem Václavem Šutarou. A výsledek? Dva odebrané registrační průkazy! Nejdřív neudržel nervy na uzdě obránce Marek Slavík, jenž rozhodčího počastoval sprškou vulgárních výrazů, a krátce na to ani brankář Andreas Kubáň, který po inkasované brance poslal puk směrem na sudího!

Nový fanshop

Možná byli frustrovaní z mizerné koncovky, která je po celý zápas provázela, ale spíš se v nich kupila zlost na hlavního rozhodčího a když pak přišel další sporný moment, vybouchli už jako papiňák. Konkrétně zadák Marek Slavík. "Nechápu, jak někdo takový může vůbec pískat druhou ligu. Bylo tam několik faulů a nic nepískal. Když jsem za ním jel, tak se mně ještě vysmál do obličeje. A to mě asi vytočilo nejvíc," prozrazuje.

Na světelné kostce svítil čas 57:41, když napálil kus černé pryže do mantinelu a vyfasoval "desítku" za nesportovní chování. Ovšem to porubského hokejistu rozezlilo ještě víc, a tak se vydal až do kruhu rozhodčích, kde ze svých úst chrlil jednu nepublikovatelnou nadávku za druhou. Následovala další "panenka". A vzápětí nejvyšší možný trest ve hře. "Možná to bylo z mé strany přehnané, ale jsem impulzivnější," hlásí Slavík.

"Rozhodčí se mi vysmál do obličeje. Nechápu, jak někdo takový vůbec může pískat druhou ligu."

Uběhlo pouhých třiadvacet sekund a přišel další moment, který jen potvrdil to, že Porubští závěr emočně nezvládají. Brankář Andreas Kubáň v přerušené hře nabral kotouč na svou hůl a poslal ho přesně do míst, kde právě stál hlavní arbitr Šutara. "To už jsem byl v šatně, takže jsem to neviděl. Ani jsme se o tom nebavili, protože každý máme hlavu trošku jinde. Teď po zápase toho trošku lituju," přiznává pětadvacetiletý hráč.

Nebýt jeho úletu, mohl ještě RT TORAX pomýšlet na bodový zisk. Za stavu 1:2 měl totiž v závěru stále dost času na vyrovnání. Místo toho však přišla v přesilovce pojistka brněnské družiny. "Už za mnou byl kapitán s tím, jestli jsem si to užil a stálo mi to za to. Nestálo, ale v tu chvíli jsem byl tak naštvaný, že jsem všechno ze sebe musel dostat. Ale měl jsem být chytřejší a jako "starší" hráč situaci ustát. Bohužel, stalo se," líčí.

Trenér Roman Kotala: Tohle si hráči nesmějí dovolit, v pondělí přijde trest

Oba hříšnici pochopitelně neudělali radost ani svým trenérům. "Tohle si nesmějí dovolit, v pondělí určitě přijdou nějaké tresty. Takhle se mužstvo nesmí podrazit, to je prostě špatně. Na rozhodčího se nezlobíme, i když všichni viděli, jak zápas pískal," hlásí asistent trenéra Roman Kotala. "Mohli jsme v závěru ještě srovnat a poté v prodloužení dokonat obrat, ale nedisciplinovanost nám to znemožnila a duel rozhodla," dodává.

Naopak hostům hrál vyhrocený závěr jasně do karet. "Ani nevím, co se tam událo, ale my byli rádi, že domácím postupně odcházejí hráči do kabiny," usmívá se hlavní kouč Roman Kaňkovský. To Slavíkovi zrovna do smíchu nebylo. "S tím rozhodčím jsou vždy problémy, už před třemi lety v Novém Jičíně se mi stalo to stejné a dostal jsem tehdy stopku na čtyři utkání. Takže spolu příliš nevycházíme," zakončuje hořce obránce Marek Slavík.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz