Energie hlásí další podpis. Smlouvu má odchovanec, který zářil v Ústí

Foto: Kateřina Macečková, hokejkv.cz

Karlovarská Energie pokračuje v tvorbě kádru pro další období, vedle několika zkušených hráčů si pojistila služby také nadaných mladíků. Minulý týden prodloužil spolupráci s klubem Otakar Šik, teď se přidal Tomáš Vildumetz. Bývalý útočník Kladna či Ústí nad Labem uzavřel se Západočechy nový roční kontrakt, klub o tom informuje na svém webu.

partneři českého hokeje

Odchovanec Energie sbíral v uplynulých letech ostruhy jinde, letos v lednu ale našel cestu zpátky a prosadil se do základní sestavy trenérů Martina Pešouta s Tomášem Mariškou. Jednadvacetiletý karlovarský rodák má za sebou první sezonu v nejvyšší soutěži, výkony mezi mantinely TELH si řekl o další angažmá.

„Když přišel před zápasem s Libercem, kdy nás čekalo čtrnáct utkání, a někdo by mi řekl, že je odehraje všechny, tak bych tomu nevěřil. Protože z Ústí nepřišel zrovna dvakrát kondičně připravený," připomněl na klubovém webu kouč Pešout. Vildumrtz má nicméně potenciál, který v letošním ročníku naznačil.

„Jsem přesvědčen o tom, že když s námi v létě potrénuje a absolvuje tříměsíční přípravu, tak se jeho ofenzivní schopnosti budou do mužstva hodit. A bude platným hráčem. On je právě ten bodový hráč, který by mohl alespoň zlomkem překrýt díru, jež vzniká po odchodu Rachůnka s Grígerem," doplnil Martin Pešout.

V letošní sezoně sehrál Vildumetz za Energii 14 extraligových utkání, připsal si gól a dvě nahrávky. Premiérovou trefu v TELH zaznamenal proti Kometě Brno. Vildumetz dorazil původně na výpomoc z prvoligového Ústí nad Labem, ovšem v kádru Západočechů vydržel až do konce ročníku.

Syn někdejší hejtmanky Karlovarského kraje Jany Mračkové – Vildumetzové hrál v minulosti za mládežnické týmy pražské Slavie. Sezonu 2016-17 strávil mezi juniory švédského Karlskrona HK, načež oblékal dres Kladna a vypomohl také druholigovým Řisutům. Loni v létě odešel do Ústí nad Labem, kde ve 44 utkáních Chance ligy zaznamenal 12 branek a 29 asistencí.

Foto: Karel Dvořáček, sportyusti.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz