Energie má v kádru 34 hráčů, navíc chce Frka a další posily

Foto: Daniel Kubelka, hokejkv.cz

Hokejisté Karlových Varů v pondělí po víc než čtyřech měsících vyjeli na led, trenérům Martinu Pešoutovi a Tomáši Mariškovi se hlásily na tři desítky hokejistů. Klub o tom informoval na svém webu.

Chance liga na Hokejka TV

„Konečně nás čekají zase tréninky na ledě, na který jsme se všichni těšili. Načerpali jsme nějaké síly, tak věřím, že je zúročíme. Budeme nabírat obecnou kondici na ledě, i na suchu. Ten úvodní týden bude trochu víc na zapracování, a také, aby si hráči trochu navykli na led. Příští týden už nás čekají první zápasy, to už se budeme věnovat spíš systémovým věcem,“ hlásí karlovarský asistent trenéra Tomáš Mariška.

Z čtyřiatřicetičlenného kádru scházeli brankář Jan Bednář, jenž si plnil povinnosti s reprezentační dvacítkou, či obránce Martin Rohan. „Martin podstoupil drobný operační zákrok na noze, na ten zákrok musel. Měl by nám chybět asi dva až tři týdny, uvidíme, jak rychle to půjde, ale věřím, že se do toho rychle dostane. Další ztráty zatím nemáme, všichni hráči by měli být připravení do tréninku,“ prozrazuje Mariška.

Až v následujících dnech se k týmu připojí sokolovský útočník Martin Kadlec, který se na západě Čech porve o premiéru v extralize. „Martin u nás dostane šanci na zkoušku a uvidíme, jak si o ni řekne. Loňskou sezonu měl velmi povedenou, tak jsme se domluvili, že mu šanci dáme. Bude záležet na něm, jestli si to místo tady najde, nebo ne,“ říká Mariška na adresu nejlepšího střelce uplynulého ročníku Chance ligy.

Poprvé v nové sezoně se s Energií chystal také zkušený obránce Dominik Graňák, jenž se přes léto tradičně připravuje individuálně. A nechyběl ani nový zadák Daniel Kowalczyk, který přišel na roční hostování z Komety. „Dan Kowalczyk by měl být náhradou za Ondru Šafáře, který nám během léta nečekaně vypadl ze sestavy,“ vysvětluje Mariška s tím, že vedení klubu navíc dál vyjednává s posilami ze zámoří.

Zájem nastoupit za mateřský klub už avizoval útočník Martin Frk. Ještě však čeká na souhlas Los Angeles, se kterým má smlouvu na další dvě sezony. A v hledáčku jsou i další hráči. „Jsme s nimi v kontaktu, ale není to úplně jednoduché se s těmi kluby domluvit. Hráči mají zájem tu hrát, my zájem máme také, ale je tam ještě spousta věcí k řešení. Někde jsme v jednání trochu dál, jinde spíš na začátku,“ líčí Mariška.

Aktuální kádr HC Energie Karlovy Vary

Brankáři:
Filip Novotný, Adam Horák, Patrik Hamrla, Jan Bednář, Jakub Kašpar, Václav Mokrý.

Obránci:
Dominik Graňák, Petr Šenkeřík, Lukáš Pulpán, Michal Plutnar, Oldrich Kotvan, Martin Weinhold, Daniel Kowalczyk, David Tureček, Martin Rohan.

Útočníci:
Ondřej Beránek, Patrik Machač, Jakub Flek, Petr Koblasa, Jiří Černoch, Martin Kohout, Tomáš Mikúš, Tomáš Vildumetz, Tomáš Redlich, Martin Osmík, Václav Skuhravý, Tomáš Vondráček, Otakar Šik, Jan Hladonik, Vít Jiskra, Adam Křemen, Tomáš Křehlík, Matěj Zabloudil, Martin Kadlec.

Změny v HC Energie Karlovy Vary

Příchody:

Jan Hladonik (Třinec)
Lukáš Pulpán (Plzeň)
Patrik Machač (Kladno)
Tomáš Redlich (Kladno)
Oldrich Kotvan (Liberec)
Martin Kadlec (Sokolov, zkouška)
Daniel Kowalczyk (Brno)

Odchody:

Dalimil Mikyska (Brno)
Tomáš Rachůnek (Liberec)
Dávid Gríger (Liberec)
Vojtěch Polák (neznámo)
Vladimír Eminger (Bremerhaven, Německo)
Matěj Stříteský (Plzeň)
Ondřej Šafář (přerušení kariéry)

Program zápasů před Tipsport extraligou

04.08. 17:00 BK Mladá Boleslav – HC Energie Karlovy Vary (Generali Česká Cup)
06.08. 17:30 HC Energie Karlovy Vary – Bílí Tygři Liberec (Generali Česká Cup)
11.08. 17:30 HC Energie Karlovy Vary – HC VERVA Litvínov (Generali Česká Cup)
13.08. 17:00 HC VERVA Litvínov – HC Energie Karlovy Vary (Generali Česká Cup)
18.08. 17:30 HC Energie Karlovy Vary – BK Mladá Boleslav (Generali Česká Cup)
20.08. 18:00 Bílí Tygři Liberec – HC Energie Karlovy Vary (Generali Česká Cup)
27.08. 17:30 HC Energie Karlovy Vary – HC Slavia Praha
03.09. 18:00 HC Baník Sokolov – HC Energie Karlovy Vary

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz