Energie vyjela na led. Graňák se připojí později, přijít mají i hráči na zkoušku

Foto: hokejkv.cz, Lukáš Mayer

Přípravu na ledě na nadcházející ročník Tipsport extraligy zahájili také hokejisté z lázeňského města. Pod dohledem asistenta trenéra Tomáše Marišky se dobrovolného tréninku zúčastnila drtivá většina karlovarského týmu.

Nový fanshop

Tomáši Mariškovi se ve středu odpoledne hlásilo na ledě karlovarské areny takřka celé mužstvo. „Jsem rád, že až na Dominika Graňáka, s nimž bylo už při podpisu domluveno, že se připojí až 28. července, se všichni hráči dostavili,“ těší asistenta Martina Pešouta.

Další pozitivní zprávou pro Energii je zdravotní stav hráčů. „Velmi pozitivní je, že všichni hráči jsou v maximálním zdravotním stavu. Jediný, kdo trénuje s omezením, je Adam Raška, který je po operaci s rukou, ale rekonvalescence je také na dobré cestě a doufám, že během čtrnácti dnů bude ve stoprocentním zdravotním stavu.“

Ostrá příprava na ledě startuje Karlovarským v neděli 28. července. Kromě zmíněného Dominika Graňáka se k energetikům připojí ještě další hráči. „Jednáme o tom, že ještě dva, tři hráči by se možná připojili na try out od neděle, uvidíme. Od té neděle ještě doplníme kádr o naše juniory, kteří s námi trénovali v létě,“ prozrazuje Mariška.

Se Západočechy se na ledě připravovala i velmi známá tvář. Tradičně se na letní období připojil karlovarský odchovanec Vojtěch Polák, jenž v uplynulé sezoně působil v Kontinentální hokejové lize, kde oblékal dres Admiralu Vladivostok.

Foto: hokejkv.cz, Lukáš Mayer

Naskočit po dovolené na led není nikdy příjemné, čehož si jsou dobře vědomi i samotní hráči. „Nohy trošku z bruslí bolí, ale už jsem byl párkrát na ledě, takže to není tak hrozné,“ usmívá se zadák Petr Šenkeřík. „Už to byla dlouhá pauza, potřebovali jsme se trochu začít potit,“ dodává.

První přípravné utkání čeká svěřence Martina Pešouta 1. srpna. Domácí bitvy s Jekatěrinburgem se nemohou dočkat ani samotní energetici. „Bude to zajímavé, určitě se nepoštěstí každému hrát proti Rusům z KHL. Ještě kdyby hrál Dacjuk, tak by to bylo super,“ přeje si Šenkeřík.

Aktuální kádr HC Energie Karlovy Vary

Brankáři:
Filip Novotný, Jan Bednář, Ondřej Kuchař, Jakub Kašpar.

Obránci:
Dominik Graňák, Michal Plutnar, Petr Šenkeřík, Vladimír Eminger, Martin Rohan, Branislav Kubka, Ondřej Šafář, Lukáš Kozák, Adam Rulík, František Klejna, Filip Bernáth, David Tureček, Daniel Zavřel, Matěj Stříteský.

Útočníci:
Václav Skuhravý, Tomáš Rachůnek, Jakub Flek, Dávid Gríger, Tomáš Mikúš, Ondřej Beránek, Jaromír Kverka ml., Sebastian Gorčík, Petr Koblasa, Martin Kohout, Tomáš Knotek, Adam Raška, Radek Prošek, Michal Hotěk, Otakar Šik, Adam Křemen, Nicolas Hlava, Tomáš Vondráček.

Změny v kádru HC Energie Karlovy Vary

Příchody:

Nicolas Hlava (Znojmo)
Adam Raška (Chomutov)
Branislav Kubka (Banská Bystrica)
Tomáš Knotek (Mladá Boleslav)
Tomáš Vondráček (Pardubice)
Dominik Graňák (Hradec Králové)
Petr Koblasa (Chomutov)
Matěj Stříteský (Liberec)

Odchody:

Adam Lapšanský (Trenčín)
Roman Vlach (Plzeň)
Tomáš Havránek (Třebíč)
Tomáš Závorka (konec kariéry)
Stanislav Balán (neznámo)
Matic Podlipnik (Slovan Bratislava, zkouška)
Petr Stloukal (Chomutov)
Vladimír Sičák (neznámo)

Přípravné zápasy HC Energie Karlovy Vary

01.08. 17:00 HC Energie Karlovy Vary – Avtomobilist Jekatěrinburg
08.08. 18:00 HC Sparta Praha – HC Energie Karlovy Vary (Tipsport arena)
12.08. 11:00 HC Energie Karlovy Vary – HC Baník Sokolov
13.08. 18:00 HC Energie Karlovy Vary – HK Sibir Novosibirsk
15.08. 17:30 HC Slovan Bratislava – HC Energie Karlovy Vary
16.08. 12:30 HK Dukla Trenčín – HC Energie Karlovy Vary
20.08. 17:00 HC Energie Karlovy Vary – HK Soči
22.08. 18:00 HC Energie Karlovy Vary – Rytíři Kladno
25.08. 18:30 EC Kassel Huskies – HC Energie Karlovy Vary
27.08. 17:30 BK Mladá Boleslav – HC Energie Karlovy Vary
05.09. 17:30 HC Energie Karlovy Vary – EC Kassel Huskies

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz