Erat nájezdy neprožíval. Vím, že máme Francíka, směje se. Sudí se mu omluvil

Foto: Pavel Lebeda, Český olympijský tým

21. února 2018, 7:42

Jan Šimek

(KANGNUNG, od našeho zpravodaje) Na turnaji zatím zapsal jen jeden kanadský bod za asistenci. Vůdce českých hokejistů ale dokázal s týmem projít záludné olympijské čtvrtfinále, kde Češi v letech 2010 a 2014 vždy padli. Teď kapitán Martin Erat povede svou partu bojovníků do bitev o medaile. „Tento mančaft má od začátku touhu něčeho dosáhnout. Na všech je vidět, že chtějí pracovat, což je strašně důležité,“ hlásí spokojeně.

Češi vedli 2:1, americký soupeř ale v oslabení dokázal srovnat krok. Ve třetí třetině mu ovšem rozhodčí odpustili několik hraničních zákroků a na konci třetí části přísně vyloučili obránce Vojtěcha Mozíka. „Na tomhle turnaji je velká nevyrovnanost rozhodčích. V každém utkání je to něco jiného. Tohle by se ale ve čtvrtfinále pískat nemělo,“ myslí si zkušený útočník. „Rozhodčí za mnou po zápase přišel a omluvil se mi. Kdyby nám ale dali gól, bylo by pozdě,“ povídá.

Dramatické prodloužení bylo otevřené. Čas od času to hořelo před jednou, nebo druhou brankou. Národní tým ale nakonec do semifinále poslaly až nájezdy. „Ani jsem je neprožíval. Vím, že tam máme Francíka, který nás podržel. Stačilo nám dát gól, a ten jsme dali. Jsem hrozně rád, že jsme postoupili,“ usmívá se Erat.

„Byl to pro něj hrozně těžký zápas. Třeba tři, čtyři minuty neměl žádnou střelu a najednou na něj nějaká přišla. Předtím, když jsme hráli s Kanadou, na něj aspoň střely lítaly, teď to měl složité. Chytá neskutečně na celém turnaji,“ chválí brankářskou jedničku české reprezentace.

V nájezdech skóroval jediný střelec. Trefil se Petr Koukal. „Myslím, že první tři střelci byli daní a čtvrtá a pátá pozice se nějak dotvářely,“ upřesňuje kapitán českého výběru. Ten zatím na olympiádě v Jižní Koreji ani jednou neprohrál. Zvítězil ve všech čtyřech duelech. „Nepřijeli jsme tady vyhrávat 8:0 nebo 9:0, ale vyhrávat zápasy. A zatím se nám to daří,“ pochvaluje si šestatřicetiletý bourák.

Foto: iihf.com

Semifinálovým soupeřem českých hokejistů bude lepší z dvojice Olympijští sportovci z Ruska – Norsko. Pokud nedojde k překvapení, narazí Češi na Rusy. „Ale co když budeme hrát s Nory?“ usmívá se Erat. „Je nám jedno, proti komu půjdeme. Musíme hrát svou hru. Ať jsme favority, nebo ne. Dostali jsme se do semifinále a budeme v tom pokračovat,“ velí.

Ve Vancouveru to neklaplo, nevyšlo to ani v Soči. Teď v Pchjongčchangu se ovšem národní tým popere o cenné kovy. „Tento mančaft má od začátku touhu něčeho dosáhnout. Na všech je vidět, že chtějí pracovat, což je strašně důležité,“ doplňuje Martin Erat.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz