Erat odložil svůj konec: Už nejsem nejmladší, motivaci ale stále mám

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

23. července 8:09

Daniel Kinc

V některých médiích brali po konci minulé sezony za hotové, že Martin Erat pověsí své brusle na hřebík a v českém hokeji se uzavře jedna další skvělá kariéra. To se však neděje a brněnský útočník věří, že Kometě pomůže k dalšímu úspěchu. Nyní je však na prvním místě zdraví, a tak třebíčský rodák věří, že mu pomůže nespecifikovaná operace. „Uvidíme, co se stane, až se dám do kupy. Pak to budu řešit dál. Hrozně rád bych nastoupil a doufám, že se to povede,“ vypráví.

NHL 20

Chuť pokračovat je určitě velká, ale zdraví je nyní rozhodně přednější.
Věděl jsem jak v poslední sezoně, tak o rok dříve, že moje zdraví není takové, jaké bych chtěl. Letos už jsem to začal řešit a je pro mě nejdůležitější, abych byl zdravý a abych se staral o rodinu. To jsou teď dvě věci, na které jsem nejvíc dbal.

Necháváte otevřeny všechny možnosti vzhledem k době trvání vaší rekonvalescence?
Je to tak. Už nejsem nejmladší, tělo mi pomalu odchází a problém, který mám, mě omezuje hodně v tom, co chci dělat. Na operaci půjdu v Americe a i když to není nějaký obrovský zákrok, tak mi to hodně pomůže k tomu, abych se dal dohromady. Uvidíme, co se stane, až se dám do kupy. Pak to budu řešit dál. Hrozně rád bych nastoupil a doufám, že se to povede.

„Jsem samozřejmě rád, že se Pleky rozhodl být v Brně. Pro mě je to další motivace k tomu, že se chci vrátit a pomoci týmu.“

Další problémy vás netrápí?
Celkově cítím ale suprově. Byl jsem na golfu, mám dobrý handicap (úsměv) a všechno je v pořádku. Na to, abych mohl být stále profesionálním hokejistou, ale potřebuju dál od svého těla vědět, že dokáže zrychlit a můžu dělat všechny věci, aniž bych se bál.

Jak se s odstupem času díváte na minulou sezonu?
Minulý rok jsem toho zase tolik neodehrál. Staly se různé věci a byla to pro mě krátká sezona. Tělo dostalo znovu i tak zabrat, ale stále mi může dát sto procent. Věřím, že se vše povede a budu se moci znovu vrátit na led. Velkou motivací je hrát s Tomášem Plekancem i s dalšími kluky. Vidím, jaká je v týmu sílu a jaké věci může znovu dokázat.

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

Řešil jste případný konec kariéry právě i s Tomášem Plekancem?
Tohle jsem říkal i o Leoši Čermákovi. Jsou to rozhodnutí, které hráč musí udělat sám, ať už kvůli rodině, ale také dalším okolnostem. Jsem samozřejmě rád, že se Pleky rozhodl být v Brně, protože pro mě je to další motivace k tomu, že se chci vrátit a pomoci týmu.

I přesto jste se nepokoušel Leoše přemlouvat, aby pokračoval?
Leoš pro mě vždycky bude obrovská osobnost a dobrý kamarád. Jeho rozhodnutí bylo jen na něm, rozhodovala jeho hlava. Sám také nevím, jak na tom budu, ale jistě vím, jak jsem říkal, že chci hrát hokej. Jestli to bude za dva měsíce, nebo až za půl roku, to se uvidí.

Kdo jiný by měl pomáhat českému hokeji, než my zkušení?

Motivaci očividně máte. Chcete svou kariéru končit s pohárem nad hlavou?
Mohl jsem skončit po první sezoně, mohl jsem skončit po druhé sezóně, ale motivaci jsem stále měl a mám. Hattrick se sice nepovedl, prohrálo se a je to něco, co ve vás zůstane, ale motivace je stále. Nejdůležitější je být nyní zdravý a stále mít v hlavě, že můžu týmu nějak pomoci.

Dalším klíčovým faktorem může být to, že v Kometě dostanete spoustu prostoru k vedení mladých hráčů.
Je tady hodně mladých kluků, ať už je to mladý Kuba Brabenec, Karel Plášek a množství dalších, kteří mají budoucnost před sebou. Podívejte se na Martina Nečase, kde skončil. Kdo jiný by vlastně měl pomáhat českému hokeji, než my zkušení?

Přemýšlel jste nad tím, co bude, kdyby operace nedopadla podle vašich představ?
Kdybych na to myslel, tak už bych hokej nehrál.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz