Erat sekl Rákose, vyfasoval stopku a bude platit! Pokutu dostal i Bičevskis

Foto: Michal Eger, hc-kometa.cz

Ve čtvrtém čtvrtfinálovém utkání, ve kterém bude Kometa útočit na postup do semifinále, nepomůže brněnskému celku Martin Erat. Zkušený útočník v závěru pátečního utkání sekl Daniela Rákose a disciplinární komise mu zastavila činnost na jedno soutěžní utkání. Navrch přidala finanční pokutu.

Nový fanshop

Jaké je zdůvodnění? „Hráč vedl svůj zákrok v čase 59:43 na protihráče, který nebyl v držení kotouče, a to v reakci na předchozí vzájemný souboj. Při zákroku se dopustil zjevného zásahu do oblasti podkolenních šlach, přičemž s cílem dosažení vyšší intenzity úderu před ním změnil úchop hole tak, aby ji držel oběma rukama,“ popisuje disciplinárka.

„Vzhledem k míře agresivity naplnil zákrok předpoklady pro udělení dodatečného trestu a předseda disciplinární komise proto potrestal hráče Martina Erat zákazem činnosti na jedno soutěžní utkání nepodmíněně spolu s finanční pokutou ve výši 10 % základní měsíční odměny za sekání. Přihlédl přitom k tomu, že protihráč neutrpěl v důsledku zákroku zranění, stejně jako k tomu, že hráč Martin Erat byl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán,“ píše se v rozhodnuti disciplinární komise.

Zákrok Martina Erata na Daniela Rákose

Její předseda Viktor Ujčík se rovněž zabýval zákrokem Marise Bičevskise na brněnského brankáře Marka Čiliaka a hradeckého útočníka potrestal finanční pokutou ve výši 10 % základní měsíční odměny.

„Hráč se dopustil přestupku tím, že zasáhl úmyslně zezadu holí do pravé nohy brankáře, který se po provedeném zákroku zvedal ze země. Předseda disciplinární komise proto potrestal hráče Marise Bicevkise finanční pokutou ve výši 10 % základní měsíční odměny za podrážení, přičemž přihlédl k tomu, že protihráč neutrpěl při zákroku zranění a že hráč nebyl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán,“ stojí ve vyjádření disciplinárky.

Zákrok Marise Bičevskise na Marka Čiliaka

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz