Exslávista ve Spartě? Beru to v klidu, říká Růžička. Chomutov už ho nezajímá

Foto: hcsparta.cz

23. července 10:33

Adam Bagar

Jeho pikantní přesun vzbudil rozruch. Útočník Vladimír Růžička dlouhé roky hrál za mateřskou Slavii, ale po konci v Chomutově kývl na nabídku rivala ze Sparty.

NHL 20

„Spíš než tohle byl pro mě pikantní první trénink. Trochu ho cítím, měl říz,“ usmívá se útočník. „Beru to jinak v klidu, jsem tady spokojený. Přišel jsem do klubu, který patří mezi nejznámější u nás. Je pro mě velká čest, že si za něj můžu zahrát,“ dodává jedna z posil Sparty.

„Tenhle tým je v mých očích extrémně silný.“

„Nevím, jestli jsem si na to esko už zvykl, ale prostě jsem tady přišel a je to pro mě obrovská motivace. Chci Spartě pomoct k výsledkům, jaké by měla mít. Budu se snažit, abych předváděl co nejlepší výkony, maximum, a byl platný pro tým,“ přeje si Vladimír Růžička.

Jeho nový tým vypadá po velkých změnách velmi dobře, měl by patřit k favoritům celé soutěže. „Tenhle mančaft je v mých očích extrémně silný. Doufám, že to na ledě potvrdíme a ukážeme to, na co je Sparta zvyklá z minulosti, i když v posledních pár letech to nevyšlo.“

Od stříbra z roku 2016 hráli Pražané pouze jednou čtvrtfinále, o to větší tlak teď na ně bude. „Od Sparty se vždy čekají ty největší mety, já si ten tlak ale moc nechci připouštět. Největší tlaky si na sebe stejně dělám já sám, někdy až moc. Chci si to užívat a vyhrávat,“ líčí.

V novém působišti by rád patřil k lídrům. „Kdybych tuhle ambici neměl, bylo by to špatně. Mám motivaci být co nejvíc platný, proto jsem tady taky šel. Věřím, že týmu můžu dát, co mu chybí. Je to však kolektivní sport. Tým nikdy neudělá jeden hráč,“ konstatuje Růžička.

„Nesestoupilo se kvůli jednomu nepovedenému měsíci. Tři roky jsme pořád řešili, že nám dluží víc než jednu výplatu. Nebaví vás to, otravuje vás to v normálním životě i v kabině.“

Naposledy hrál pod taktovkou svého otce za Piráty, kteří sestoupili do Chance ligy. „Chomutov jsem hodil úplně za hlavu a už mě vůbec nezajímá,“ hlásí Růžička. „Ale jsem rád, že jsem byl součástí nějakého výsledku, co se tam povedl, i když poslední rok nebyl dobrý.“

Podle Růžičky je pád o patro níž vyústěním potíží, které trvaly tři roky. „Nesestoupilo se kvůli jednomu nepovedenému měsíci. Tři roky jsme pořád řešili, že nám dluží víc než jednu výplatu. Nebaví vás to, otravuje vás to v normálním životě i v kabině,“ uzavírá Růžička.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz