Extraligová karetní hra: Legendy ze 17 týmů. Co na to sběratelé?

Křest hry s Jaroslavem Hlinkou (uprostřed). | Foto: Hokej.cz

7. září 2023, 16:58

Dominik Dubovči

Asi podstatná část současných extraligových hokejistů v mládí sbírala hokejové kartičky. Dnes by měli ještě úplně jiné možnosti. Ke třicátému výročí Tipsport extraligy totiž vznikla dokonce karetní hra, o kterou je ještě před vydáním velký zájem. V pražské restauraci Střídačka ji pokřtil jeden z vyobrazených hokejistů, Jaroslav Hlinka.

Karetní hra Extraliga All- Stars 1993-2023 dá fanouškům možnost sestavit si svůj vlastní tým snů a zahrát si zápasy ve světě offline, což může být příjmenou změnou v době svítících obrazovek. Ve hře navíc najdete všechny týmy ze sezóny 2022/2023 a jako bonus také kluby, které v třicetileté historii vyhrály extraligový titul.

Každý tým je reprezentovaný šesticí hokejistů z celé samostatné extraligové historie, ti byli vybráni ve spolupráci s jednotlivými hokejovými kluby. Extraligové soupisky doplňují významné osobnosti československého hokeje ve formě karet legend bez klubové příslušnosti.

Celkem ve hře najdete 110 unikátních karet hokejistů s fotografiemi Jiřího Koliše a několika dalších sportovních fotografů. Autorům se dokonce ozývají desítky sběratelů, kteří by si rádi pořídili pouze samostatné karty. Anebo si předobjednali celou hru, protože sběratelsky cenné kousky chtějí mít ve své sbírce.

„Naším cílem bylo vytvořit hru, která nadchne fanoušky ledního hokeje a zároveň neurazí zkušené hráče deskových her. Chtěli jsme, aby hra byla snadno pochopitelná a tematická. Zároveň jsme však dbali na to, aby se při jejím hraní dala dělat zajímavá hráčská rozhodnutí,“ shodují se autoři hry Michal Ekrt a Petr Bělík.

„Tvorba hry s hokejovou tematikou, a navíc ještě s licencí je pro mě splněným snem. Hráči jako Jágr, Ručinský nebo Bříza byli hrdinové mého dětství," uvádí dále Michal Ekrt. „Já hlavně doufám, že hokejoví fanoušci u této hry zažijí ty pravé sportovní emoce, a že si zároveň připomenou, kolik fantastických hráčů se za těch 30 let v naší extralize objevilo,“ dodává Petr Bělík.

Karetní hra Extraliga All-Stars 1993-2023 je určená pro 2-5 hráčů od 8 let a herní doba se pohybuje kolem 30 minut. Doporučená prodejní cena byla stanovena na 799 Kč. Hra bude na trh uvedena 15.9.2023, tedy v den zahájení nového ročníku Tipsport Extraligy.

Karetní hra se také objeví například v síti knihkupectví Luxor, prodejnách Smarty/JRC, v hračkářských řetězcích, na největších českých e-shopech či ve specializovaných prodejnách deskových her. 

Hra mohla vzniknout i díky licenci od BPA a pomoci jednotlivých klubů. Ti totiž vybírali i šestici zástupců svého týmu nebo pomáhali s kompletováním fotografií.

To byla zároveň nejnáročnější část produkce, sehnat portréty v odpovídající kvalitě i z konkrétní sezony byla často pořádná fuška. A třeba taková fotografie Milana Hejduka se musela zakoupit z fotobanky, což stálo podstatnou část rozpočtu.

Zvolíte správnou hokejovou karetní strategii i vy? 

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz