Extraligové kluby vyzývají fanoušky k očkování. Nikdo nechce hrát bez diváků

Foto: Ladislav Adámek, hcdynamo.cz

24. listopadu 18:30

hokej.cz

Kluby Tipsport extraligy vyzývají a motivují fanoušky, aby se nechali očkovat proti onemocnění covid-19. Pomůžete tím nejen sobě, ale i celé společnosti a samozřejmě vašemu oblíbenému týmu.

Fanshop národního týmu

Od pondělí 22. listopadu mohou na extraligové stadiony už pouze fanoušci s ukončeným očkováním, nebo ti, kteří prodělali covid-19 v uplynulých 180 dnech. Nejsnažší cestou, jak tedy nepřijít o další zápasy elitní tuzemské hokejové soutěže, je nechat se očkovat.

Očkování není jen vstupní branou na stadiony či jiné kulturní akce, ale zvyšuje obranyschopnost lidí i celé populace proti závažným projevům nemoci covid-19. Můžete tak ochránit sebe, své blízké a zároveň i pomoci klubům, které na diváckou podporu spoléhají.

„Očkování vnímáme jako nejjednodušší způsob, jak se vrátit zpět k běžnému způsobu života. Nikdo si nepřeje návrat do minulé sezony, kterou jsme museli odehrát bez vás na tribunách,“ uvedla generální manažerka Sparty Praha Barbora Snopková Haberová.

V Plzni absolvoval očkování celý A-tým včetně realizačního týmu a takřka plně jsou očkováni i všichni zaměstnanci klubu. Také indiáni se přidali ke kampani Tipsport extraligy na podporu očkování. Nechtějí, aby se opakovala situace z loňska, kdy se hrálo bez diváků.

„Hokejové zápasy postrádaly ten správný náboj z tribun, a proto chceme vyzvat naše fanoušky, aby se nechali proti nemoci covid-19 očkovat. Věříme, že je to zodpovědný přístup s přínosem nejen pro hokejovou, ale celou naši společnost,“ doplnili Západočeši.

Rovněž v Pardubicích se snaží jít příkladem, stejně jako v Plzni mají naočkován celý A-tým i s realizačním týmem. „Uvědomujeme si, že tímto krokem chráníme nejen sebe, ale pomáháme ochránit také společnost. Buďme k naší společnosti zodpovědní společně.“

V Dynamu se chtějí vrátit co nejdřív do normálu a jedinou cestu vidí v očkování. „Ano, v tuto chvíli je dobrovolné, ale přesto bychom chtěli apelovat na všechny z vás, aby tímto krokem pomohli přiblížit co možná nejrychlejší ukončení pandemie,“ vyzvali fanoušky.

V Motoru se rozhodli motivovat k očkování další lidi. Ti, kteří se nechají nově naočkovat první dávkou v Očko centru na výstavišti v Českých Budějovicích, dostanou od pondělí 22. listopadu celkem tisíc vstupenek na zápasy Motoru od ledna do konce základní části.

„Pokud se nedostanou počty hospitalizovaných na lepší úroveň, je opět ve hře zákaz hraní hokeje před diváky. A to už nechceme znovu zažít. Ničí nás to nejen finančně, ale i morálně, hokej bez fanoušků není skutečný hokej,“ řekl generální manažer Stanislav Bednařík.

V Liberci se zase bude očkovat přímo v tamní Home Credit Areně. Očkování první dávkou se uskuteční už tuto sobotu 27. listopadu od 10 hodin na ošetřovně v koncertním vstupu P, druhá dávka tam pak bude realizována po třech týdnech – v sobotu 18. prosince.

„Nechceme o vás přijít! Proto jsme se rozhodli zajistit všem hokejovým fanouškům možnost očkování vakcínou Pfizer přímo v Home Credit Areně, které bude provedeno profesionálním očkovacím týmem a kvalifikovaným lékařským personálem,“ uvedli Bílí Tygři.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz