Fanoušci vypískali Kometu: Katastrofa! soptí Zaťovič. Spartu ve čtvrtfinále bere

n | Foto: Vít Novák, hc-kometa.cz

V předchozích letech už si fanoušci zvykli, že hra Komety je v základní části je jako na houpačce a často graduje až před startem play off. Letos však hra Zábranského družiny po celou dobu skřípe víc, než je zdrávo. Zejména poslední dva domácí duely s Kladnem (1:2) a Pardubicemi (0:2) jsou pro modrobílé zdviženým varovným prstem.

partneři českého hokeje

Není ani divu, že DRFG Arenu po pátečním duelu s Dynamem, které se zachránilo, zalil na konci zápasu hlasitý pískot a z tribun se ozývalo: „Tohle není Kometa“ a „My chceme Kometu!“ Své o tom moc dobře ví i kapitán Martin Zaťovič, který se až v průběhu rozhovoru dozvěděl, že jeho tým jde ve čtvrtfinále na Spartu.

Závěr základní části jste si představovali asi jinak, že? Pardubicím jste nedali ani gól.
Byl to zápas jako každý jiný s těmito týmy, které jsou na spodku tabulky. Musíme se zase naučit hrát náš hokej a diktovat tempo hry, tyto zápasy vůbec nezvládáme. Je zarážející, že když musíme zabrat, tak to najednou jde, ale když potřebujeme vyhrát poslední zápas doma, tak to nejde. Vůbec nevím co s tím.

Proti Kladnu jste se trápili, proti Pardubicím taky. Celkově tři porážky z posledních tří utkání…
Opět jsme prohráli těsně, podobně jako s Kladnem – tlačíme půl zápasu a potom dostaneme tečovaný gól, puk přeletí přes lapačku a my se nemůžeme vzpamatovat. Nepodali jsme dobrý výkon. Musíme se naučit, že pokud chceme vyhrávat, nesmíme se přizpůsobovat hře soupeřů.

Cítil jste velkou nespokojenost ze strany fanoušků, kteří hromadně pískali? Navíc se znovu objevily spekulace, že jste zápas vypustili…
Samozřejmě. Kometa není klub, který si může dovolit tolik porážek za sebou proti týmům ze spodních příček tabulky. Všude se o tom mluví, píše a vypadá to fakt blbě. Zápasy s Pardubicemi byl plácaná, furt to skákalo. Katastrofa. Když jdu do práce, tak chci vyhrát, chci dát gól a chci rozhodnout zápas. V životě jsem neviděl hráče, který jde na led s tím, že chce prohrát. Takové debaty jdou mimo mě.

Dokážete nyní zapomenout na vše, co bylo, a přepnout na režim play off?
Není to tak jednoduché. Doufám, že naše hlavy se na to naladí a nachystají. A doufám taky, že když už půjde o všechno, tak do toho každý dá maximum, a budeme úplně jiný tým. Věřím tomu, protože pokud budeme hrát tak jako v předchozích třech zápasech, k úspěchu to nepovede. Všichni známe náš cíl a víme, co chceme hrát a vyhrát. Teď už bude záležet na osobní zodpovědnosti hráčů.

Vadí vám dlouhá pauza před čtvrtfinále?
Nevadí. Musíme se dát dohromady, vyčistit si hlavy a připravit se takticky. Je potřeba začít hrát zase tak, jako například v zápase proti Liberci.

Tomáš Rolinek po záchraně Pardubic

Vaším soupeřem pro čtvrtfinále bude Sparta. Co na to říkáte?
Pro mě je to dobrá zpráva. Nedá se říct, že by byl některý z týmů hratelnější, ale série proti Spartě bude mít náboj a bude ji sledovat celá republika. Samozřejmě postoupí ten lepší. Musíme se připravit, protože i tohle je pro nás impulsem dát do toho všechno. Doufám, že to všichni vědí, a že se všichni chytneme za nos. Už nemůžeme nikam uhnout ani o milimetr.

Obrovskou rivalitu asi není třeba připomínat.
Každý to cítí, je to samozřejmě zdravá sportovní rivalita. Chci vyhrát, takže ta série bude mít náboj a na to se těším. Znám tam spoustu kluků, ale je to hokej a začíná jít do tuhého, takže kamarádství jde teď stranou.

Sestřih utkání Kometa – Pardubice

V základní části jste Spartu doma dvakrát porazili, ale na podzim přišel výbuch v Praze, kdy jste ztratili tříbrankový náskok v závěru. Co vám více utkvělo v paměti?
Nejvíce se mi vybaví zápas v O2 areně, kdy jsme prohráli 4:5. Bylo to pro mě zklamání, jelikož tam hraju rád, a dodnes nechápu, co se vlastně stalo. Je to obraz celé naší sezony – když nehrajeme to, co máme, jsme schopní se během pěti minut přizpůsobit soupeři a strachovat se o výsledek, což je samozřejmě špatně. Osobní odpovědnost hráčů.

Čtvrtý rok po sobě začínáte venku. Berete to už jako výhodu?
Bude to zase nejlepší hokejový zážitek. V play off už na tom nezáleží, musíme vyhrát čtyři zápasy.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz