Fanouškům se to muselo líbit, září Jeřábek. První gól si schoval do Plzně

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

To byla jízda! Švédové se ještě ani pořádně nestačili rozkoukat a poprvé inkasovali. Už po 29 vteřinách hry nastartoval českou mašinu obránce Jakub Jeřábek, jenž potvrdil parádní formu z Kontinentální ligy, vstřelil premiérovou branku v dresu národního týmu a navrch potěšil fanoušky mateřské Plzně, kteří ho odměnili bouřlivými ovacemi. "Když jsem ležel na zadku, tak jsem se smál, že mi to vyšlo právě doma," líčí produktivní zadák po jasném triumfu 6:3.

Čeští hokejisté vstoupili do úvodní bitvy seriálu Euro Hockey Tour aktivně a dočkali se rychlé odměny v podobě vedoucí branky. "Takhle jsme proti nim začali už před mistrovstvím světa," vzpomíná Jeřábek na drtivou výhru 7:1. Češi skórovali už po necelé půl minutě hry a v dalším průběhu se jim mnohem lépe dýchalo, respektive hrálo. "Myslím, že nás rychlá branka hodně nakopla," pokyvuje střelec s pětkou na zádech.

"Premiérový gól? Jen jsem házel puk na bránu a dost mě překvapilo, že tam nikdo nebyl."

Jakub Jeřábek zpočátku ani nevěděl, jak švédského gólmana překonal. "Potom jsem Honzovi Kovářovi říkal, že jsem mu asi sebral střelu, protože on určitě viděl, že je to tam prázdné. Jen jsem házel puk na bránu a dost mě překvapilo, že tam nikdo nebyl," směje se mladý obránce po premiérové reprezentační trefě, která přišla na stadionu svého mateřského klubu. "Super, že to vyšlo zrovna na Plzeň, puk mám schovaný," hlásí.

Národní tým předvedl na úvod turnaje Karjala velmi povedený výkon, Švédy přehrával a nutil k chybám, které u tohoto výběru zase tak často k vidění nejsou. "Ani mě to nepřekvapilo, bylo to naší aktivitou. Pokud plníme do puntíku to, co máme, a do toho nám jdou ještě nohy, tak je z toho takový zápas," popisuje Jeřábek, jenž navázal na povedené výkony z ruské KHL, v níž se naposledy zaskvěl neuvěřitelnými pěti bodíky.

Pohoda na něm byla znát i v Plzni. "Řekli jsme si, že musíme dobře začít, hrát aktivně, nebýt nikde zalezlí. Od toho se to všechno odvíjelo. Nechtěli jsme začít nervózně a výborný start nás nakopl. Potom když vedete a hrajete dobře, tak si ještě víc dovolíte," přiznává pětadvacetiletý oblíbenec plzeňských fanoušků. Ti museli zářit nadšením, bývalí indiáni totiž váleli. Bodově se výrazně prosadili také Jan Kovář a Dominik Kubalík.

Útočný hokej, skvělá atmosféra a devět gólů? Lidem se to muselo líbit

Kovář zapsal čtyři body, Kubalík tři. A všichni se navíc trefili. "Nějaká večeře? Kdyby na to byl čas, tak by to bylo pěkné," culí se Jeřábek. Toho na povedeném večeru mrzely snad jen tři švédské trefy. "Je to určitě škoda. U prvního gólu se to tam špatně odrazilo a nebyli jsme tolik důrazní, ve druhém případě nám na konci třetiny ujeli do brejku a při třetí trefě zase chyběl větší důraz na brankovišti," upozorňuje po jasném triumfu 6:3.

Plzeňští fanoušci si zkrátka přišli na své a sledovali festival útočného hokeje. "Je to tak, lidem se to muselo líbit, když padlo tolik branek," má jasno Jeřábek. Pokud by Češi zopakovali výkon také v Helsinkách, měli by jistě velké šance na celkový turnajový triumf, což se jim na Karjale naposledy povedlo v roce 2012. "Pokud budeme takhle pokračovat, tak proč ne," zakončuje Jeřábek před odletem do hlavního dějiště finské akce.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz