Fantastický Sedláček deptal Oceláře. Možná si i zasloužili vyhrát, přiznává

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

29. října 2018, 9:30

Daniel Ježek

Berani v nedělním svátečním kole zavítali na třinecký led, kde v den stoletého výročí založení samostatného Československa svedli bitvu s Oceláři. Zlínští v zápase vyprodukovali méně střeleckých pokusů, přesto se mohou radovat z dvoubodového vítězství. To zařídil Jakub Sedláček, který až na trefu Ethana Wereka dokázal zastavil všech zbývajících 37 třineckých střel.

Zlatá hokejka

Berani ve čtrnáctém kole navázali na domácí výhru z úvodního utkání sezony, kdy na stadionu Luďka Čajky Oceláře porazili 4:2. „Neřekl bych, že to proti Třinci je nějaká série. Prostě nám to proti nim zatím vychází a já doufám, že to takhle bude pokračovat. Je jenom dobře, že jsme získali dva body,“ říká Jakub Sedláček k zápasu ve Slezsku.

V průběhu duelu to přitom vypadalo, že je jen otázkou času, kdy ofenzivní uragán Třince najde recept na neprostupnou obranu Zlína v čele s bezchybným Jakubem Sedláčkem. „Byl to hodně těžký zápas jak pro mě, tak pro celý tým. Třinec hrál dobře, možná si zasloužil i vyhrát. My jsme ale kolikrát v minulých zápasech taky byli lepším týmem a prohráli jsme. Za body jsem hodně rád,“ pokračuje.

Zdá se, že Zlínu herní styl Třince hodně sedí. Oceláři se po celou dobu utkání snažili o aktivitu, více než jednu branku ale nevsítili, byť šancí měli k dispozici dostatek. Existuje nějaký styl hry, který Berani mají hodně rádi? „Nic takového nemáme. Snažíme se hrát pořád stejně, to znamená aktivně a jednoduše. Třinec hrál výborně, nám se tudíž ta aktivní hra příliš nedařila. Ale jinak se takhle snažíme hrát každý zápas,“ říká.

Prodloužení bylo nádherné, hlásí Šimon Hrubec

Utkání na východě republiky nakonec dospělo do samostatných nájezdů. V nich se prosadili všichni čtyři střelci Zlína, a jelikož Sedláčka překonali jen Roberts Bukarts s Martinem Růžičkou, mohli se Berani radovat z druhého bodu do tabulky. „Jsem za to hodně rád. Je to pořád loterie, sice to může znít jako fráze, ale třeba minulý zápas v Brně jsme z pěti nájezdů nedali ani jeden. Jsem rád, že to teď kluci vynahradili,“ ohlíží se.

Podruhé se v dovednostní soutěži proti sobě postavili Jakub Sedláček s Martinem Růžičkou. Gólman Beranů ve druhé třetině třineckému kanonýrovi zlikvidoval trestné střílení, v samostatných nájezdech si ale Růžička spravil chuť, když povedeným bekhendovým blafákem rozvlnil síť. „Při nájezdu on čekal, já čekal taky. Nakonec jsem ten první pohyb udělal já a on je tak zkušený, že to dokázal parádně využít. Trestné střílení ze hry si už nepamatuju. Prostě mi to pustil do betonu,“ říká Sedláček.

Zlaté body! Doufám, že takhle budeme pokračovat

„Trestné střílení jsem se snažil ustát a vychytat ho. Vůbec jsem teda nevěděl, co bude Martin dělat. Nakonec to dobře dopadlo,“ dodává. Ani proměněný nájezd Růžičky ale Oceláře těšit nemůže. Hráči s drakem na prsou překonali Jakuba Sedláčka jen dvakrát, naopak třinečtí brankáři Hrubec s Danečkem museli pokaždé lovit kotouč ze své sítě.

Zlín tak v přímém souboji o devátou příčku porazil svého konkurenta a posunul se o jedno místo výš. Slezané v zápase doplatili na špatnou produktivitu, když byli střelecky aktivnějším týmem. „Utkání bylo nesmírně těžké, ty body jsou zlaté. Doufám, že takhle budeme pokračovat,“ uzavírá Jakub Sedláček.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz