Fantastický Vladimír Sobotka se vrátil po zranění a hned nasbíral tři body. Jsem nadšený, nezastírá

14. března 2014, 11:55

Jan Vacek

Dlouhých šest týdnů léčil zraněné koleno, kvůli kterému musel vynechat i olympijský turnaj v Soči. Útočník Vladimír Sobotka (na snímku) má za sebou pořádně těžké období, na chmury posledních týdnů dal ale zapomenout hned v prvním utkání po zranění. Důrazný útočník nabídl fantastické představení, v souboji s Edmontonem zaznamenal tři kanadské body a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. "Postupně jsem se cítil stále lépe a lépe," vykládal v rozhovoru pro list St. Louis Today.

Aplikace Tipsport extraligy

Vladimír Sobotka si zranění kolena přivodil 31. ledna, od té doby se věnoval rekonvalescenci. Do sestavy Blues se vrátil až po měsíci a půl, ve čtvrtečním duelu proti Edmontonu. "Jsme nadšení, že je Vladimír zpátky," prohodil útočník Jaden Schwartz. "On je důležitou součástí našeho týmu. Do hry vnáší spoustu energie, navíc ho můžeme využít ve všech herních situacích," dodal šikovný útočník.

Český bruslař si v organizaci Blues během uplynulých let vybudoval stabilní pozici, v této sezoně pak svou výkonnost ještě vystupňoval. "Má spoustu ofenzivních nápadů, zároveň ale dokáže výborně pracovat i v obraně. Často ho využíváme při hře v oslabení, navíc je silný na vhazování. Je to hráč, který je pro nás obrovsky důležitý," řekl na Sobotkovu adresu Schwartz.

Dlouhá pauza jako by se na Sobotkovi vůbec neprojevila, hned ve svém prvním duelu totiž parádně zazářil. V zápase proti Oilers vstřelil gól, navíc si připsal i dvě asistence a byl vyhlášen první hvězdou večera. "Po prvních střídáních jsem se cítil stále lépe a lépe. Snažil jsem se nic moc nevymýšlet a hrát jednoduše," prohodil útočník, jenž naskočil ve formaci s Vladimírem Tarasenkem a T.J. Oshiem.

Radost z návratu důležitého hráče do sestavy měl pochopitelně i hlavní kouč Ken Hitchcock. "Sobotka je chytrý hráč. Znovu dokázal kontrolovat střed hřiště, nabral dobré tempo. Je to působivé, když uvážíme, že byl šest týmů mimo hru a s týmem pořádně netrénoval," uvedl zkušený trenér, který v minulosti vedl rovněž Columbus či Dallas.

Sobotka nechtěl s ničím otálet, výstupní prohlídku u lékařů absolvoval v pondělí. A už o tři dny později byl v sestavě St. Louis. "Byla to pro mě dlouhá přestávka, šest týdnů je značná doba. Nebylo to jednoduché, ale nyní jsem nadšený, že mohu být zpět," přiznal útočník, který v dosavadním průběhu sezony nasbíral osmadvacet kanadských bodů za osm branek a dvacet asistencí.

Nějakou dobu však bude trvat, než se rodák z Třebíče dostane do zcela optimálního rozpoložení. "Ještě trochu cítím bolest, ale čéška je uzdravená, doktoři mi povolili hrát. A to je nejdůležitější," oddechl si Vladimír Sobotka. "Zatím se cítím dobře. Pořád jsou ještě nějaké cviky, kterým se během tréninkům musím vyhýbat, ale postupně to budu zkoušet," dodal jedním dechem šestadvacetiletý centr.

Pro Blues je důležité, aby byl Sobotka připravený na bitvy v play off, kde jeho důležitost ještě vzroste. Trenér Hitchcock ho nyní nechce přetěžovat, v prvním duelu pro zranění proto odehrál pouze necelých třináct minut. "Víme, že je schopný odehrát i osmnáct minut za utkání. Prožívá vynikající sezonu, když se vám po zranění vrátí hráč takových kvalit, vždycky to týmu pomůže," pochvaloval si Hitchcock.

Ten nyní bude českému útočníkovi postupně přidávat zátěž. "Bude trvat nějakou chvíli, než se dostane do své obvyklé rychlosti, i tak pro nás ale odvádí vynikající práci. Je to soutěživý typ. Jakmile máme Sobotku na ledě, cítíme, že jsme ještě silnějším mužstvem," uzavřel hlavní trenér St. Louis.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz