Fauly? Při aktuálním trendu vždycky nějaké budou, ví Leška

30. listopadu 2014, 20:14

Michal Sedláček

Svým gólem na začátku druhé třetiny zavelel k velkolepému obratu. Zlínský Petr Leška je znám svou touhou po kanadských bodech i věčným úsměvem. Obojí po zápase se Slavií měl. Navíc se jeho tým dotahuje na soupeře před sebou. „Já tabulku sice moc nesleduji, spíš počítám naše body, ale pomalu se dotahujeme,“ je si vědom Leška.

HokejkaTV

V první třetině Zlín doplatil na častá vyloučení. Slavia udeřila třikrát a pokaždé v přesilovce. „Oni to sehráli dobře. Měli tam dlouho přesilovku pět na tři, kterou se štěstím využili, a to jim pomohlo,“ tvrdí zkušený zlínský útočník. Ševce trápilo vylučování i v zápase s Třincem a dobře ví, že se na tento problém musí zaměřit.

„Hlavně nesmíme faulovat, ale v tom aktuálním trendu pískání si myslím, že ta vyloučení tam vždycky nějaká budou. Takže zaměřit se pořádně na systém bránění v oslabení. Bavíme se o tom a snažíme se to vylepšovat,“ přiznává Leška. Přesto právě oslabení dostala mistra v první třetině do dvoubrankové ztráty.

Do druhé části ale vstoupil úplně jiný tým a naráz to šlo. „V kabině bouřka nebyla. Spíš to bylo takové trošku skleslé. Byli jsme z toho zklamaní, ale naštěstí se to povedlo nastartovat.“ Byl to právě domácí centr s číslem devatenáct, který nastartoval obrat šťastnou trefou. „Já jsem šel tečovat puk a ani nevím, jak to tam padlo. Úmysl tečovat kotouč tam byl, ale jak se to tam podráželo, to je šťastná náhoda,“ komentoval svou trefu Petr Leška.

Berani pak přidali do přestávky ještě tři branky a zápas nakonec ovládli v poměru 7:4. „Je to důležitá výhra. Já tabulku sice moc nesleduji, spíš počítám naše body, ale pomalu se dotahujeme. Není důležité, že jsme pořád poslední, ale že se držíme v kontaktu s více týmy. Když budeme body sbírat, nemusíme se dívat doprava, doleva, jestli ti vyhrají, ti vyhrají. Musíme vyhrávat sami,“ říká Leška.

I pohled na pohyb a bruslení mistra už je lepší. „Ze začátku jsme nestíhali fyzicky, všichni nás přebruslili, přehrávali nás, ale teď už je to lepší.“ Celý Zlín včetně Lešky si zvyká na nepřítomnost Jaroslava Balaštíka, dlouholetého spoluhráče Leškova útoku. „Je to můj kamarád, takže mi tam trošku chybí, ale takový je hokejový život a s tím se nedá nic dělat,“ culí se.

Pozici Balaštíka zaujal Zdeněk Okál, který byl dva zápasy zraněný. Jinak se mu ale vedle Lešky daří. Přesto si devětatřicetiletý veterán musí pořád zvykat na nové kolegy v útoku. Proti Slavii měl vedle sebe Říčku místo Köhlera. Usměvavý zlínský centr si z toho však hlavu nedělá. „Já to beru tak, jak to je. Trenér určí sestavu a vůbec mu do toho nemluvím. Určí, s kým půjdu na led a s tím i hraju.“

Sestřih utkání PSG Zlín – HC Slavia Praha

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz