Fedotova zatkli v Petrohradu. Pošlou ho místo NHL Rusové do války?

2. července 9:50

Marek Hedbávný

Ruský reprezentační brankář Ivan Fedotov, který měl od příští sezony chytat za Philadelphii v NHL, byl zadržen v Petrohradu. Zatknout ho měli kvůli údajnému vyhýbání se odvodu na vojenskou službu.

Zlatá hokejka 2022

Na gólmanskou jedničku sborné z nedávných olympijských her čekali před tréninkovou halou vojáci v dodávce a dvou osobních autech. 

Fedotov věděl, že jakýkoliv odpor bude marný, nebránil se a nastoupil do auta, které ho odvezlo rovnou do náborové kanceláře ruské armády.

Z Fedotovova zadržení vojenským komisariátem dokonce existuje videozáznam z bezpečnostních kamer ↓

Zatknutí letošního vítěze Gagarinova poháru s CSKA Moskva měla iniciovat ruská vojenská prokuratura, a to kvůli údajnému vyhýbání se vojenské služby.

Nyní má být Fedotov v cele předběžného zadržení a hrozí mu odvod přímo do války na Ukrajině. Šíří se dokonce informace, že Fedotova měla po zahájení administrativního řízení z důvodu nevolnosti odvézt sanitka do nemocnice.

„Se zprávami jsme obeznámeni, situaci prověřujeme. Teď to ale dál nebudeme komentovat," uvedl stručně Chuck Fletcher, generální manažer Philadelphie, se kterou 202 centimetrů vysoký gólman na jaře podepsal roční smlouvu.

Skutečným důvodem Fedotovova zatčení je zřejmě výstraha ostatním ruským hokejistům, kteří chtějí prchnout z KHL do zámoří. Fedotovovi prý vyhrožovali, že pokud neprodlouží smlouvu v CSKA Moskva, bude muset do armády.

Podobné problémy zřejmě čekají i další ruské hokejisty, v hledáčku tamějšího ministerstva vnitra je prý někdejší Fedotovův spoluhráč Nikita Tsirkul.

„Se zprávami jsme obeznámeni, situaci prověřujeme."

Zámořský server The Athletic potom píše, že Putinův diktátorský režim možná bude administrativně bránit návratu některých hráčů z Ruska zpátky do NHL. Například obránce Flyers Ivan Provorov proto raději letos do Ruska vůbec neodcestoval a bude po celé léto trénovat v Americe.

Foto: iihf.com

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz