Fiala přispěje do kasy. Jsem rád, že mě hráči neušetřili, říká po výhře na Hané

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

I když to na sobě nechtěl nechat příliš znát, byl to pro něj speciální zápas. Petr Fiala se vrátil do Olomouce, kde pracoval od roku 2007. Byl to on, pod jehož vedením Mora slavila v sezoně 2013/14 návrat do extraligy. Teď potřeboval na Hané nakopnout Kometu po debaklu se Zlínem. A povedlo se.

HokejkaTV

V tiskové místnosti zasedl za stůl, kde v minulosti seděl nesčetněkrát. Tentokrát to ale bylo o dost jiné. Poprvé byl v roli soupeře. 

„Jsou tady lidi, se kterými se rád vidím. Neodcházel jsem odtud ve zlém. Člověk chce vyhrát, ale nebylo to s nějakou záští, jako když někoho vymění, nebo ho oddíl dá pryč. Byl jsem tu spokojený, pracovalo se mi tu parádně, rád na to vzpomínám,“ usmíval se Petr Fiala.

Důvody k radosti měl. Tři body z Olomouce jsou dobrou náplastí na hrozivý debakl proti Zlínu. „Potřebovali jsme vyhrát, chtěli jsme odčinit tu porážku se Zlínem. Vím, domácí taky prohráli, ale 0:2 a 0:7 je rozdíl. To, že to teď bylo proti Olomouci, je shoda náhod,“ komentoval.

I díky němu teď o něco naroste hodnota týmového prasátka. „To je normální. Proti bývalým klubům se dávají do kasy peníze. Hráči mě ušetřili v Litvínově, jsem rád, že mě neušetřili tady. Přespříští týden hrajeme v Kladně, tak doufám, že to bude stejné,“ pravil. 

V Olomouci to byla dlouho velká přetahovaná, v níž měli domácí o něco navrch. „Musím říct, že dvě třetiny nás držel Karel Vejmelka, měl hodně těžkých zákroků, i když nechci říct, že by ho v tom mužstvo nechávalo,“ řekl Fiala. „Domácí byli lepší, dobře bruslili,“ hodnotil.

Když Kohouti na startu druhé části přežili minutu a dvacet vteřin trvající přesilovku Brna pět na tři, dostali se zásluhou Lukáše Nahodila do vedení. Hanáci tím zlomili 187 minut trvající čekání na gól. Radost ale vydržela jen 34 vteřin.

„Byl jsem tu spokojený, pracovalo se mi tu parádně, rád na to vzpomínám.“

„Důležité byly tři věci: že jsme srovnali hned poté, co jsme dostali na 0:1. Vyrovnali jsme hned z dalšího střídání. Pak měl Strapáč velkou šanci na konci druhé třetiny, kdy se vracel z trestné. A další moment, kdy jsme ve třetí třetině dali dva góly za sebou, což nás uklidnilo,“ řekl ke gólům Zaťoviče a Hrušky z 42. a 45. minuty. 

Snahy Hanáků, kteří se v koncovce během posledních duelů hodně souží, pak byly tupé. „Domácí se pak snažili, ale myslím, že už tam byla znát nervozita na hokejkách. Hráli i power-play, jsem rád ale, že to hráči zvládli,“ řekl potěšeně.

Mueller nedohrál. Jak dlouho bude chybět?

Moc času na odpočinek jeho mužstvo nemá, hned v neděli hostí Kometa druhý Liberec. A nejspíš jí bude chybět americká opora z prvního útoku Peter Mueller, který v Olomouc nehrál třetí třetinu.  

„Doktor za ním utíkal, konzultoval to s ním. Nemohl hrát třetí třetinu. Teď vám neřeknu, co s ním je, těžko říct. Tu ruku moc nepoužíval, takže je to asi hodně bolestivé. Ale na jak dlouho to bude, to nevím,“ odpovídal Fiala. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz