Finále je pro mě pohádkou a hrát za Liberec nejvíc, hlásí Vantuch

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Do Liberce Lukáš Vantuch přišel po rozhovoru s Filipem Pešánem. Kouč Tygrů mu udělil jasné pokyny a důrazný útočník je všechny splnil. Je důležitou součástí týmu a pod Ještědem se tak rozhodli, že uplatní opci. „Jsem v Liberci od čtrnácti nebo patnácti let a zůstanu zde žít. Hrát za Liberec je pro mě nejvíc, co může být. Bylo to už před sezonou, ale teď je to umocněné a je to pro mě sen," přiznává Vantuch.

Jágr Chance liga

Po vašem návratu do Liberce hned přišlo finále. Jak si to užíváte?
Je to super pocit, po šestém semifinále jsem to ještě vstřebával a asi si to plně uvědomím až později. Určitě je to skvělé. Minulý rok jsem se chodil na kluky koukat a držel jsem palce, teď to budu prožívat s nimi.

Pro vás je to asi i o to pikantnější, že se kariéra nevyvíjela úplně dobře, ale pak přišel restart.
Samozřejmě. Jak v hokeji, tak v životě se občas stávají takovéto věci. Je to v určitých vlnách, ale nevnímal bych to tak. Jsem rád, že jsem v Liberci, že jsem dostal šanci a jsme ve finále. Chci si to maximálně užít.

Jak vůbec myšlenka přestupu před sezonou vznikla?
Po minulém ročníku mi zazvonil telefon, byl to Filip Pešán. Bavili jsme se o budoucnu, kývl jsem a on mi dal nějakou roli. Došli jsme daleko a je to pro mě taková pohádka. Opravdu si to chci maximálně užít.

Jak jste nabídku vnímal? Tušil jste, že by to mohla být v dohledné době jedna z posledních ze špičkového klubu?
Jsem v Liberci od čtrnácti nebo patnácti let, zůstanu zde žít. Hrát za Liberec je pro mě nejvíc, co může být. Bylo to i před sezonou, ale teď je to umocněné a je to pro mě sen. Filip Pešán mě zná, nahrál jsem už pod ním nějaké sezony. Máme spolu bezprostřední vztah, říkáme si věci na rovinu. Věřil ve mě a já v něj. Musím stoprocentně plnit všechny pokyny, jinak bych tu nebyl. Musím plnit úlohu, kterou mám. Kvůli tomu tady pro kluky jsem. Jsem rád, že jsem součástí týmu.

Bylo potřeba něco v osobním měřítku změnit?
V Liberci má vše hlavu a patu. Myslím si, že je to nejlepší organizace v republice. Jsem rád, že jsem toho součástí. Vždy jsem do hry dával sto procent. Je skvělé, že je tu třeba Aleš Pařez, který byl dvacet let v zahraničí a má kopu zkušeností. Je to navíc hrozně pozitivní člověk. Veškeré konzultace jsme vedli spolu a to je určitě část toho všeho. Všemu asi také přispělo narození dítěte. Rodina je část života, která pomůže od hokeje vyčistit hlavu.

Lze říct, že jste byl před sezonou pod tlakem? Musel jste ukázat, že na to máte.
Vždy jste pod tlakem. V každé práci je potřeba být trochu pod tlakem. Nechtěl jsem na sebe dávat přemrštěný tlak, věřil jsem v to, že hokej hrát umím a týmu i klubu mám co nabídnout. To se nějaký způsobem splnilo a jsem za to hrozně rád. Beru to však s pokorou až do další části ať už do finále nebo do další sezóny, nechci ale předjímat (o dva dny později Liberec uplatnil opci). Člověk chce být součástí úspěšného klubu a všichni v Liberci jsou tak nastaveni. Trenérský štáb chce, aby nás to bavilo. Na začátku soutěže jsme trochu klopýtli, ale jinak si myslím, že jsme všichni letos měli hodně radosti z hokeje.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz