Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz
3. června 17:24
Adam BagarMladoboleslavské zastupitelstvo na startu týdne schválilo finanční výpomoc ve výši deset milionů korun pro tamní hokejový oddíl. „Prostředky mají pomoci klubu stabilizovat ekonomickou situaci a zajistit další fungování profesionálního hokeje ve městě na odpovídající sportovní i společenské úrovni,“ píše se na oficiálním webu BK Mladá Boleslav.
Klub, hrající nejvyšší tuzemskou soutěž nepřetržitě od sezony 2014/15, požádal město o pomoc v březnu. Důvodem byl napjatý rozpočet klubu.
„Během jara se na nás obrátili zástupci klubu s prosbou o půjčku ve výši deset milionů korun s tím, že závazek v této výši vznikl vinou rostoucích a ve sportovním prostředí obtížně předvídatelných nákladů v minulých letech a aktuálně jde zejména o otázku cash-flow, přičemž finanční výhled do budoucna je příznivější, a to mimo jiné díky nové, tříleté smlouvě s generálním partnerem Škoda Auto,“ líčí primátor Jiří Bouška.
„Chceme, aby Mladá Boleslav měla nadále své místo v hokejové extralize a věřím, že toto naše rozhodnutí přispěje ke stabilizaci situace klubu.“
Zastupitelstvo po několika jednáních se zástupci hokejového klubu prosbě vyhověli. „Naši pozici na české sportovní mapě vnímáme jako unikátní. Jsme nejmenším městem, kde se současně hraje nejvyšší soutěž ve fotbale, v hokeji a ve florbale. Extraligová příslušnost je z našeho pohledu zásadním předpokladem pro zachování kvalitní výchovy mládeže, trenérského zabezpečení a motivace pro talentované hráče,“ dodává Bouška.
„Chceme, aby Mladá Boleslav měla nadále své místo v hokejové extralize a věřím, že toto naše rozhodnutí přispěje ke stabilizaci situace klubu,“ uzavírá primátor statutárního města Mladá Boleslav, které je současně akcionářem klubu s podílem 34 %.
„Současně pokračujeme v intenzivní práci na posílení příjmů a ekonomickém posunu klubu na vyšší úroveň.“
Zápůjčka, jejíž poskytnutí je podle vedení města i klubu krokem, který má pomoci upevnit extraligový hokej v Mladé Boleslavi jako významnou součást sportovního, společenského i mládežnického života ve městě, bude poskytnuta na dobu padesáti měsíců a splácena formou pravidelných měsíčních splátek.
„Poskytnutou zápůjčku vnímáme jako důležitý stabilizační nástroj, který nám umožní narovnat vztahy s dodavateli a pokračovat v práci, kterou pro město, fanoušky i mládežnický hokej dlouhodobě odvádíme. Současně pokračujeme v intenzivní práci na posílení příjmů a ekonomickém posunu klubu na vyšší úroveň,“ hlásí většinový akcionář klubu Jan Plachý.
ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: tym@redakce.hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: podpora@hokejka.cz