Francouz není fit, zranění vyřadilo Moravčíka. S Rusy chytá Hrubec

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

(BRATISLAVA, od našeho zpravodaje) Poslední utkání na mistrovství světa čeká český národní tým. Po sobotní porážce s Kanadou budou reprezentanti bojovat o bronz v duelu s Rusy, v sestavě dojde k několika změnám. Ta zásadní se týká pozice brankáře, chytat bude Šimon Hrubec.

Nový fanshop

Utkání s Kanadou končil v české brance Francouz, jenomže gólman Colorada není zdravotně fit. "Stále se potýká s následky virózy," uvedl tiskový mluvčí Zdeněk Zikmund. Podruhé na turnaji tedy dostane přednost Šimon Hrubec, třinecký brankář v Bratislavě chytal zatím jen před 15 dny proti Norsku.

V základní sestavě se neobjeví ani Michal Moravčík. Plzeňský zadák pro zranění odstoupil z duelu s Kanadou, trenér Říha posléze poznamenal, že Moravčík má problémy s ramenem. Účastník loňského MS v Dánsku má levou paži zafixovanou a do utkání o bronz nenastoupí, trenérský štáb má k dispozici sedmičku jiných beků, přičemž do hry se vrátí David Sklenička.

O složení útočných formací ještě není definitivně jasno. Proti Kanadě zůstal na tribuně Filip Chytil, který ale odešel do kabiny společně s ostatními hokejisty. Äl znovu do hry nezasáhne. Trenér Říha ráno zrušil rozbruslení, hráči dobíjeli baterky, aby našli síly na poslední bitvu sezony. Z hotelu Hilton se do haly přesouvali už před 13. hodinou, mužstvo mělo v kabině sraz dvě hodiny před startem utkání.

Zápas s Ruskem rozhodne o držitelích bronzových medailí. Sborná v sobotu selhala proti Finům a tým plný hvězd přišel o zlatý sen. Nicméně z posledních pěti zápasů o bronz na MS vyhráli Rusové čtyři, úspěšní byli například v Moskvě 2016 i o rok později v Kolíně nad Rýnem.

Češi se s Rusy o třetí místo utkali v Bratislavě 2011, před osmi lety se radoval náš národní tým poměrem 7:4. Hattrick tehdy zaznamenal Roman Červenka. Reprezentanti čekají na medaili od MS 2012, v Helsinkách svěřenci trenéra Hadamczika získali bronz po výhře nad domácími Finy.

Sestava české reprezentace:
Hrubec (Bartošák) – Rutta, Sklenička, Gudas, Kolář, Hronek, Musil, Zámorský – Řepík, T. Zohorna, H. Zohorna – Gulaš, Jan Kovář, Kubalík – Voráček, Simon, Frolík – Palát, Faksa, Jaškin – Vrána.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz