Francouz po nule s Italy děkoval Jaškinovi, parťáci ho popichovali

Foto: Vladimír Koča

18. května 2019, 10:07

Adam Bagar

(BRATISLAVA, od našeho zpravodaje) Brankář Pavel Francouz se přesně po roce postavil do brankoviště národního týmu. Zatímco v Dánsku musel skousnout čtvrtfinálovou porážku s Američany, na Slovensku si připsal vychytanou nulu. K jasné výhře 8:0 nad Italy přispěl 15 zákroky.

partneři českého hokeje

Moc práce jste neměl, jak se vám proti Italům chytalo?
Pár takových zápasů už jsem na šampionátech zažil, takže jsem tak nějak tušil, do čeho jdu. A věděl jsem, že to bude tento typ utkání, kdy soupeř nemá tolik střel, ale může mít třeba nějaké přečíslení. Chystali jsme se na to a musím říct, že kluci k tomu přistoupili na sto procent zodpovědně. Výborně hráli dopředu, užívali si to u nich v útočném pásmu, ale na druhou stranu pořád mysleli na zadní vrátka a moc toho Italům nedovolili. Patří jim velké díky, že to takovým způsobem zvládli.

Nejhůř vám asi bylo při italských šancích v úvodu druhé části, že?
Myslím, že v první třetině jsme měli drtivou převahu a v podstatě celou jsme ji strávili u nich. Mohlo to trošku svádět k tomu, že je už hotovo. Ale výsledek byl paradoxně jen 1:0. Italové nejspíš vycítili šanci. Snažili se dát úplně všechno do začátku druhé třetiny, chtěli s tím ještě něco udělat a trošičku nás znervóznět. Naštěstí jsme jim utekli o pár gólů a pak už bylo znát, že zápas kontrolujeme. Kluci si to v útoku užili, občas si to dávali krásně do prázdné branky. Gólman Italů chytil ještě spoustu stoprocentních šancí.

Jednou vás tam zachránil Dmitrij Jaškin, bavili jste se o tom?
Hned v tunelu, když jsme šli do kabiny po druhé třetině. Děkoval jsem mu, že mě zachránil, ale on mi říkal, že zachránil i sám sebe, protože to byl jeho hráč. Super moment a jsem mu vděčný.

I díky tomu jste hned v prvním utkání na tomto MS zapsal nulu.
Jsem hlavně rád, že jsem si už mohl zachytat a zvládli jsme to takovým super způsobem. Člověk se samozřejmě cítí jinak, když může být s týmem na ledě. Víc ho to vtáhne.

Vnímal jste, že Italové ještě nedali na šampionátu gól?
Samozřejmě jsem to věděl. Trošku mě kluci popichovali, abych to náhodou nebyl zrovna já, kdo ten první gól dostane. Ale hokej je samozřejmě sport, při kterém se to tam může nějak nešťastně odrazit, může se stát chyba a oni ten gól dříve, nebo později dají. Ale chtěl bych říct, že předvedli srdnatý výkon. Bylo vidět, jak chtějí. A dali to toho maximum. Chtěl bych smeknout klobouk, že to nezabalili a bojovali, i když ke konci jim to tam napadalo a bylo to pro ně kruté.

Míříte do Bratislavy? Přečtěte si velký fanouškovský manuál! »

Co říkáte na příběh Milana Gulaše, který ve 33 letech prožil premiéru na MS?
Guly je vynikající hokejista. Je trošku zvláštní, že si připsal první start na MS až teď, ale měl dlouhodobě smůlu, vždycky se mu něco přihodilo a nominace nevyšla. Jsme za něj všichni hrozně rádi, protože si to zaslouží. Je to výborný hráč a taky člověk. Bylo vidět, že tu kvalitu má, dal gól, přinesl s Honzou Kovářem a Dominikem Kubalíkem spoustu akcí. Myslím, že si to kluci užívali.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz