Freibergs česky: Je to pro nás historie. Ale... Už mi došly čisté ponožky!

Foto: iihf.com

(RIGA, od našeho zpravodaje) Lotyšská reprezentace slaví největší úspěch ve své historii, vyřadila Švédsko a na mistrovství světa si zahraje o medaile.

„Pro nás to je historie. Pro celé Lotyšsko. Ještě jsme nebyli v takové situaci, v semifinále," líčil bezprostředně po zápase, a to v češtině(!), Ralfs Freibergs.

„Hlavní je, že teď víme, že můžeme vyhrát každý zápas. U nás už je to totiž jedno. Už před tímto zápasem jsme neměli žádný stres. Říkali jsme si: Proč ne? A jedeme do Tampere!" raduje se litvínovský bek.

Lotyši slavili postup do semifinále podobně, jako kdyby vyhráli titul. Na ledě desítky minut mávali fanouškům, udělali si i společnou fotku. „Víte, tohle je pro nás... Jednou za život. Mně je už 32 let a mistrovství světa v Rize zase bude, nevím, třeba až za deset let."

„Už před tímto zápasem jsme neměli žádný stres. Říkali jsme si: Proč ne? A jedeme do Tampere!"

„V Česku i na Slovensku taky máte těžkou ekonomickou situaci. I pro nás je to špatné. Lidi teď potřebují něco pozitivního. A v Lotyšsku je to vlastně jenom sport, co může lidem udělat radost," vypráví.

Teď malá země, která nemá dohromady ani dva miliony občanů, prožije bouřlivou noc. A kdo ví, třeba i ještě bouřlivější víkend. „Hej, už před sebou vidíme zlatou medaili," usmívá se Freibergs.

Až v mixzóně s novináři zjistil, že v sobotním semifinále Lotyšsko vyzve Kanadu. „Kanada? Hmm... Tak to je pro nás lepší než Amerika. Nevím, uvidíme. Vyhraje silnější tým," těší se Freibergs na životní zápasy. „My budeme určitě motivovanější. Nemáme už co ztratit."

Jen je škoda, že se turnaj dohraje v Tampere a ne přímo v Rize. „Zítra tam letíme. Ale já už nemám... Jak se řekne česky socks? Ponožky! Ponožky už nemám čisté. Nevím, co tam budu dělat," rozesmál novináře.

A pak šel slavit za spoluhráči do kabiny...

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz