Frodl o rybaření, Slavii, podprsence od fanynky i kuriózním zranění z Rohlenky

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

Plzeňský klub dal o víkendu fanouškům další možnost zeptat se na to, co je zajímá. Tentokrát byl příznivcům nejen z řad indiánů k dispozici gólman Škody Dominik Frodl a fanoušci ho na klubovém Instagramu skutečně nešetřili. Brankářská jednička Plzně musela reagovat na řadu otázek přímo na tělo.

Den s týmem HC Slovan Ústí nad Labem

Jak nyní tráví čas v době omezeného pohybu? „Něco málo dělám, ale spíš tak, aby se mi hlavně dobře zahojil kotník. Jinak se snažím odpočívat. Nevím, jak by sezona probíhala dál, ale po ní bychom měli nějakou dobu volno. Je důležité si odpočinout stejně tak jako něco dělat, ale člověk se teď nesmí moc strhat. Dá se projet na kole, s Pouráčkem máme v plánu tenis, nebo by si na mě už mohl někdy zastřílet. Uvidíme, kdy nám to začne,“ říká Dominik Frodl.

Víkend trávil na chatě, kdy si i zarybařil. „Je to tak, byl jsem na rybách a pomáhal jsem s věcmi okolo chalupy, ale nešlo o nic velkého,“ podotýká. A co ryby? Berou? „Zrovna se mi kapřík dělá,“ hlásil v neděli do živého vysílání na plzeňském Instagramu. „V sobotu byl jeden, teď další a nějaké čudly k tomu, ale aspoň jsem něco chytil,“ usmívá se začínající rybář. „Chalupu máme na Příbramsku. Byli jsme u rybníka Stržený nedaleko Milína. V Plzni jinak chodím na řeku přímo pod stadion naproti papírně, občas jedu i na přehradu,“ vykládá.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

S Dominikem na rybách. ? #chytamzanarodak #nafeederdobry #poradsetoucim #carp #feeder

Příspěvek sdílený Dominik Frodl (@frodlik),Dub 19, 2020 v 11:36 PDT

Plzeňský brankář před týdnem oslavil 24. narozeniny, žádná velká party se ale nekonala. „Měl jsem dort, byl moc dobrý. Dal jsem si i pivko, to ale bylo v podstatě vše. Člověk stejně nikam nemůže. Kdyby bylo otevřeno, s klukama v Plzni někam na pivo zajdeme, ale takhle se nic velkého dělat nedá,“ mrzí Frodla. 

Čím tedy vyplňuje volný čas? „Koupil jsem si knížky, takže se snažím si číst,“ prozrazuje. Ale nejen to, ve hře FIFA to u konzolí umí pořádně rozbalit se spoluhráčem Jakubem Pourem. Fanoušky pobavili u živého vysílání. „Ještě máme v plánu vysílat. Hráli jsme o víkendu a mohlo by to být lepší. Dostali jsme se do druhé divize, kde už frajeři uměli víc, ale něco jsme přece jen urvali,“ usmívá se.

Zrádná Rohlenka a bambule na noze

Indiáni měli ve čtvrtfinále play off vyzvat Mladou Boleslav, jenže dost možná by se museli obejít bez své brankářské jedničky. „Moc jsem se netěšil, spíš vůbec,“ tvrdí Frodl. Proč? „Po posledním zápase v Třinci jsem se zranil. Ani nemůžu říct, jak se mi to stalo. Zastavili jsme na Rohlence, šli jsme na benzinku, a když jsme se vraceli zpátky do autobusu u obrubníku byla díra, kterou jsem neviděl, šlápl jsem do ní, zvrtla se mi noha a natrhl jsem si vazy v kotníku,“ popisuje.

„Co si budeme, bylo to fakt špatné. Cítil jsem, že to není úplná sranda, když jsem viděl, jak mi noha otekla, a jakou jsem měl bambuli. Modlil jsem se, aby rentgen nebo magnetická rezonance ukázaly, že to bylo jen natažené, ale bohužel. Bylo to natržené. Vůbec jsme nevěděli, jak by se to do play off vyléčilo. První zápasy bych určitě nestihl. Ve finále pro mě bylo vysvobození, že se to zrušilo,“ přiznává.

Foto: Roman Turovský, hcskoda.cz

Jak tedy hodnotí uplynulou sezonu? „Moc se hodnotit nedá, protože sezona se hodnotí podle play off a tohle vyvrcholení letos nebylo. Víceméně do posledního kola jsme se drželi na druhé příčce, a pak jsme spadli na pátou. Bylo to o bodík, ale v konečném součtu už to nehrálo roli. Myslím, že to byla docela slušná sezona. Neměli jsme velké výkyvy až na poslední venkovní zápasy, kdy to bylo špatné. Naštěstí jsme to zachraňovali tím, že jsme vyhrávali doma. Tam jsme silní. Byla to dobrá sezona. Nastoupilo plno mladých kluků, kteří ukázali, že jsou výborní hokejisté. Snad to tak bude pokračovat,“ přeje si.

Osobně se mu dařilo také, vychytal nejvíc čistých kont z extraligových brankářů. V základní části jich zapsal hned sedm. „Začátek byl ale šílený. Pak si myslím, že se to zvedlo, přesto jednou za čas přišel zápas, který se mi nepovedl. Víceméně to ale hodnotím kladně. Odchytal jsem 51 utkání, což by mě v životě nenapadlo, že v extralize odchytám. Byly pasáže, kdy to z mé strany mohlo být lepší, ale snad mě to pro další sezonu posune dál,“ věří.

Z Plzně mě nemůžou vyhodit, mám na ně páku

Na západě Čech stráví ještě minimálně jeden ročník. V únoru totiž prodloužil smlouvu. „Musím říct, že Plzeň mi za dva roky, co tady jsem, přirostla k srdci. Lidi, fanoušci, celé prostředí. Mám tady plno kamarádů i mimo hokej. Musím říct, že když jsem odcházel ze Slavie, Plzeň se ukázala jako nejlepší možná volba,“ pochvaluje si.

„Měl jsem nabídku z Finska, ale líbí se mi tady. Přispěly k tomu i další faktory, které tady říkat nebudu, ale nakonec jsem se rozhodl, že ještě o rok prodloužím,“ objasňuje. „Navíc mám teď páku. Z Plzně mě nemůžou vyhodit, jinak bych jim zaspamoval Instagram. Dal bych tam ošklivé věci,“ směje se v narážce na to, že mu klub propůjčil administrátorská práva svého účtu.

Mimochodem. Na svém profilu na Instagramu má Dominik Frodl stále fotku ve slávistickém dresu, což někteří plzeňští fanoušci možná těžce nesou. „Mám ji tam dlouho. Navíc se mi líbí, že tam je hezky vidět třicetčtyřka. Je o tom čísle,“ reaguje. A proč zrovna 34? „Ani nevím. Mám ji odmalička. Když jsme si vybírali čísla, napadlo mě tohle. Líbil se mi finský brankář Miikka Kiprusoff z Calgary, který číslo 34 nosil. Možná jsem si ho vybral i díky tomu,“ přemítá.

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

Dovede si představit, že by proti své mateřské Slavii nastoupil, kdyby se vrátila do extraligy? „Nevím, ale když by začal zápas, prožíval bych to jako každý jiný. Jinak se to ani nedá. Góly přece schválně pouštět nebudu,“ má jasno.

Mezi četnými dotazy fanoušků zazněl jeden netradiční, na děkovačku z prosince roku 2018, kdy k Frodlovi přiletěla od jedné z fanynek i podprsenka. Ukázalo se, že šlo o sázku, kdy mu podprsenku hodila přítelkyně jednoho z plzeňských příznivců. „Martinovi musím pogratulovat, že má doma opravdu pořádnou výbavičku, jestli to tedy odpovídá. Byla totiž na pořádné šišky,“ směje se. A co plzeňský gólman s podprsenkou udělal? „Nechal jsem ji v šatně. Domů přítelkyni jsem ji nebral,“ dodává s úsměvem.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz