<

Frölunda byla jinde, uznává Mazanec. Za kluky jsem šťastný!

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Velký večer, ale se smutným koncem. Mountfield před vlastními diváky nedotáhli spanilou cestu Ligou mistrů, ve finále podlehl švédské Frölundě 1:3 a je „až“ druhým týmem Evropy. Na hrdinovi celého tažení Marku Mazancovi byste přesto téměř nepoznali, že Hradec prohrál.

Jak velké je to pro vás zklamání?
Já úplně ani nejsem moc zklamaný. Je to hokej a soupeř byl dneska lepší. Musím poděkovat klukům, protože na ledě nechali všechno, každý do toho dal maximum. Bylo poznat, že Frölunda je trošku někde jinde.

Rozhodl určitě závěr první třetiny, kdy jste dostali tři góly v rychlém sledu, viďte?
Asi jo. Rozhodl hlavně ten důraz do brány a detailní provedení, co oni uměli v útočném i obranném pásmu. My jsme si žádné dorážky nevytvořili, oni měli dorážky každou chvíli. Prostě to umí. Napadaly jim tam góly a kdyby nenapadaly na konci první třetiny, možná je jen otázkou času, kdy by napadaly později. Na druhou stranu nám chybělo trošku štěstíčka, že se nám nic neodrazilo. Dopadlo to tak, ale jsem za kluky šťastný.

Mohl jste ze svého pohledu s inkasovanými góly něco dělat?
Moc ne. Dělal jsem maximum, bohužel se jim to prostě odrazilo do prázdné brány a oni si s tím umí poradit, když tu prázdnou bránu vidí.

V čem konkrétně byste řekl, že vás předčili?
Asi ve všem, bych řekl (usmívá se). Byli rychleji na puku, skvěle napadali u nás v pásmu, nenechali nás pořádně rozehrát puk a nedovolili nám vytvořit si nějaký konstatní tlak u nich ve třetině. Dá se říct, že v každém aspektu hry byli o kousíček lepší. Gratulujeme vítězi a přejeme mu hodně štěstí do zbytku sezony.

Oproti extralize to musel být na ledě velký skok, že?
Byl to cvrkot. Ale nic, s čím bychom nepočítali, akorát jsme si s tím prostě neuměli poradit. Oni to dělali dobře, jsou takticky vyspělí a mají zkušenost, která taky hodně rozhodla. Prostě nás přehráli.

Muselo vás ale zahřát u srdce, že vám lidé fandili až do konce a taky dlouho po konci zápasu.
To bylo neskutečné. Já musím divákům poděkovat za celou Ligu mistrů, že to s námi prošli, jak venku, tak doma. Je to neuvěřitelné. Obětovali svůj čas a svoje peníze, jezdili nás podpořit všechny ty dálky, kam jsme jezdili. I tady byla neskutečná kulisa, hnali nás dopředu, věřili nám celý zápas. Za to jim patří obrovský dík.

Mrzí vás porážka o to víc, že jste finále hráli doma a nemohli jste jim dopřát radost?
Je pravda, že by si to zasloužili. Bylo by to úžasné, město by se dneska úplně zbláznilo, kdybychom vyhráli. Ale i tak si prostě myslím, že si to s námi fanoušci užili. A my s nimi.

Z celé sezony v Lize mistrů si odnesete vyloženě pozitivní dojmy, že?
Rozhodně. Na začátku od nás asi nikdo nečekal, že se dostaneme takhle daleko. Navíc si ještě myslím, že to finále jsme odehráli obstojně. Užili jsme si to, bylo to krásné. Akorát ta třešinka tomu chybí. Ale musím za tým říct, že jsme tam nechali všechno a jsem za kluky šťastný.

Hodně jste si mákli, ale jistě to bylo lepší než každé úterý sedět doma.
No, tak lepší než sedět doma a škrábat se na zadku, to určitě (směje se). Dostat se do finále Ligy mistrů něco znamená. Skvělá reprezentace města a České republiky. Je to paráda.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz