Gagarinův pohár? Letos to bylo těžší, srovnává Kovář. Bratr mu bude chybět

Foto: championat.ru

27. dubna 2016, 8:20

Václav Jáchim

Má patent na tituly, získal už tři. Jan Kovář nejprve pomohl k úspěchu Plzni, během tří následných sezon v Kontinentální lize už dvakrát zvedl nad hlavu Gagariův pohár. Hvězda Magnitogorsku se nejdřív radovala po sérii se Lvem, letos Metallurg skalpoval favorizované CSKA Moskva. Stalo se v rozhodujícím sedmém zápase, na ledě soupeře. "I proto nebyly oslavy vůbec bouřlivé. Hráli jsme pozdě, než jsme se dostali domů, bylo šest ráno," konstatuje odchovanec píseckého hokeje.

Nicméně triumf si borci Magnitogorsku vychutnali pořádně, největší exploze nastala hned po posledním duelu. Proběhly doutníky, společná oslava na ledě i jedna akce, kterou Kovář předvedl už před dvěma lety. Reprezentační útočník v kabině odšpuntoval láhev sektu a znovu pořádně pokropil generálního ředitele Gennadije Veličkina, jenž trpělivě seděl a užíval chvíle absolutního štěstí.

S Kovářem se luxusně trefil, český žolík měl letos znovu jednu z hlavních rolí. Podobně jako v premiérové sezoně 2013-14. "Letošní titul byl o hodně těžší. Vydřenější. Nebyli jsme favorit, ve finále všechna média psala, že to bude 4:0 nebo 4:1 pro CSKA. Že nemáme šanci. My jsme ale předvedli vynikající sérii a vyhráli jsme," libuje si. Oslavy prý proběhly vcelku klidně. "Nebudu říkat, že nic neproběhlo. To ne. Ale jak jsme vyhráli venku, ani jsme se neviděli s fanoušky. Máme oslavu ještě v květnu. Po návratu z finále jsme druhý další den letěli domů," popisuje.

Ačkoli letošní triumf označil za náročnější než ten z jara 2014, váží si obou. "Jsou cenné. Je to pokaždé stejné. Jsem strašně rád, že jsme to dokázali," přiznává. Skoro to vypadá, že se stává odborníkem na vítězství v klubových soutěžích. Kovář už má na pažbě tři. "Kéž by," usměje se. "Ale víte, jak to je. Jágr vyhrál taky první dvě sezony a dá se říci, že pak se tomu ani nepřiblížil. Nikdy nevíte, co se stane. Ohromně si toho vážím a jsem strašně šťastný, že jsme dokázali vyhrát. Sedmý zápas na CSKA Moskva, a vyhraný - víc nemůže být," upozorňuje.

Soupeření v ruském play off stálo aktéry spousty sil. Kováře těší, že mohl krátce dobít baterky. "Série byla těžká. Trošku mě ještě něco bolí, uvidíme, jak budu vypadat," vykládá záhy poté, co se zapojil do přípravy národního týmu před mistrovstvím světa. Bývalý hráč Plzně patří k nejvytíženějším hokejovým Čechům poslední doby. "Je toho docela dost, ale jsem zvyklý. Hrál jsem baráže, poslední dobou nároďák... Letos to možná bude i přes stovku zápasů. Ovšem zdraví drží, cítím se dobře," doplňuje. Jakmile ukončil klubovou sezonu, a obdržel pozvánku z reprezentace, okamžitě souhlasil. "Automaticky! Tam není co zvažovat," povídá rázně..

Dění v národním týmu na dálku sledoval. "Přijel jsem domů a viděl oba zápasy, jak se hrálo ve Finsku. Přehled mám," hlásí. Novinkou je skutečnost, že v elitním výběru mezitím skončil bratr Jakub, který se vzhledem k očekávanému narození potomka trenérovi Vůjtkovi omluvil. "Trochu mě mrzí, že tu brácha není, ale tak se to vyvrbilo. Letos musím bez něj." Sám si v uplynulých dnech dal krátký pohov. Navštívil rodinu, popovídal s přáteli. Teď je ve Znojmě a dnes se pustí do prvního ze dvou klání proti Švédsku. "Na ledě jsem pár dní nebyl, ale potřeboval jsem si trošku odpočinout. Na úterním tréninku jsem do toho skočil rovnýma nohama," uzavírá.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz