Galvas kapitánem! Hodně mě to překvapilo, chtěl jsem vyhrát, hlásí

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

Jakub Galvas dosáhl na další metu! Po reprezentačním céčku ve dvacítce se do role kapitána posunul i v extraligové Olomouci, kde si důvěru trenérů vysloužil výbornými výkony. Nyní už se ale devatenáctiletý zadák chystá na mistrovství světa v Kanadě. Oblékne i nejcennější dres ozdobeným céčkem?

Olomouc se v poslední době potýká s marodkou, navíc i mezi klíčovými hráči. „Franta Skladaný se zranil, takže jsme potřebovali zvolit nového kapitána. Volba padla na Kubu Galvase, který to dostal zaslouženě, protože předvádí vynikající výkony,“ říká kouč Jan Tomajko. „Navíc byl kapitán i ve dvacítce. Věk nehraje roli, Kuba svoje místo v týmu má a má i respekt spoluhráčů, takže nebyl žádný problém,“ pokračuje.

Jakub Galvas se o novince dozvěděl od spoluhráčů v kabině, přestože jim v první chvíli úplně neporozuměl. „Hodně mě to překvapilo. Jak jsem přišel do šatny, kluci mi něco říkali, ale já jsem je vůbec nechápal,“ směje se mladý bek, jenž už se s povinnostmi kapitána vyrovnal v dresu národního týmu.

„Zpočátku v autobuse jsem nad tím přemýšlel, promítal jsem si všechno, co kapitán dělá, ale byl jsem teď na repre, takže jsem se jenom tak vnitřně ujišťoval. Potom už jsem to vypustil z hlavy. Nechtěl jsem na to myslet,“ přiznává Galvas, jemuž to ale starší spoluhráči nezapomněli připomenout. „Kluci si mě dobírali jenom po cestě a trochu ráno, potom mě podrželi, za což jim děkuji.“

Kohouti v čele s devatenáctiletým bekem vstoupili do 26. kola Tipsport extraligy na ledě Chomutova, kde prohráli po samostatných nájezdech. „Přál jsem si, abychom vyhráli, když už jsem měl možnost vést tým. Je to obrovská škoda, moc mě to mrzí, ale i jeden bod je zisk, protože se nám povedlo srovnat se štěstím, které k hokeji patří,“ líčí subtilní zadák.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Mládežnický hokej (@mladeznicky_hokej),Pro 10, 2018 v 12:11 PST

„Na druhou stranu jsem to bral jako každý jiný zápas. Trenéři mi říkali, ať jsem v klidu a hraju normálně. Jediné, co je jiné, že chodím k rozhodčím. Jsou to takové drobnosti, jinak to bylo úplně stejné, jako bych nebyl kapitán,“ pokračuje.

Po cenné zkušenosti v olomouckém dresu zamíří Jakub Galvas na sraz reprezentace do dvaceti let, kterou čeká na přelomu roku vrchol sezony. „Na mistrovství se těším stejně jako každý. Už jsem to zažil minulý rok a byl to neskutečný zážitek. Navíc je pro mě poslední, takže si to budu chtít ještě více užít,“ připouští.

V minulém ročníku patřil hráč z hokejové rodiny do mladšího ročníku, nyní už bude jednou z opor. „Může na mě být větší tlak, ale nechci si to připouštět. Půjdu do každého zápasu na sto procent,“ slibuje a prozrazuje i týmové tužby. „Budeme se snažit každý zápas vyhrát. Doufám, že nás turnaj zastihne v dobré formě,“ uzavírá Jakub Galvas.

Foto: Karel Švec, Český hokej

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz