Galvas oficiálně v Malmö! SHL je zřejmě nejlepší evropská liga, těší se

Jakub Galvas | Foto: nhl.com

Před pár měsíci to byla myšlenka, před pár týdny spekulace, teď už je to hotová věc. Jakub Galvas opouští zámoří a vrací se na starý kontinent, od nové sezony bude hájit barvy švédského Malmö.

Odchovanec olomouckého hokeje, který část kariéry strávil i ve Finsku, od roku 2021 bojoval o stabilní místo v sestavě Chicaga Blackhawks. Převážnou část svého působení za Atlantikem nicméně strávil na farmě, v NHL odehrál pouze šest zápasů.

Během uplynulé sezony se povolávacího rozkazu nedočkal vůbec. Což bylo trochu s podivem, v AHL totiž byl vidět, když zapsal 28 bodů (3+25) v 60 utkáních a stal se nejproduktivnějším obráncem záložního týmu Rockford IceHogs. Chicago se navíc po většinu sezony potácelo na dně a příležitost dostávala spousta jiných.

„SHL je pravděpodobně nejlepší liga v Evropě.“

Od nové sezony ale bude mít příležitost válet ve Švédsku. Potvrdily se totiž spekulace z tamních médií, které hovořily o zájmu Malmö Redhawks. Tam dle oficiálního webu klubu podepsal smlouvu na dva roky.

„Je to opravdu dobrý pocit! SHL je pravděpodobně nejlepší liga v Evropě, takže hrát v ní je pro mě velká výzva. Malmö bylo jedním z prvních týmů, které mě kontaktovaly, po rozhovoru se sportovním ředitelem jsem cítil, že chci být součástí tohoto týmu a dotáhnout ho do play off. Doufám, že se co nejdřív seznámím se všemi. Už teď se těším se na začátek sezony,“ hlásil Galvas nadšeně po podpisu.

Sportovního ředitele dělá v Malmö Björn Liljander, který se řemeslu učil například ve velmi dobře fungující Frölundě.

„Jakub hraje dobře dopředu i dozadu, navíc je užitečný ve všech situacích.“

I on dodal ke Galvasově podpisu pár slov: „Jsme velmi rádi, že se Jakub chtěl vrátit do Evropy a že si vybral angažmá právě u nás v Malmö. Jakub hraje dobře dopředu i dozadu, navíc je užitečný ve všech situacích. Mezi jeho hlavní přednosti patří bruslení a pohyb s pukem. Jakub se k týmu připojí v polovině června, aby se mohl co nejlépe připravit na další sezonu.“

Jakub Galvas

Jakub Galvas | Foto: nhl.com

logo TipsportSledujte všechny zápasy MS 2023 v ledním hokeji a získejte za registraci 500 Kč na první sázky!

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz