Gauthier o semifinále: Jdeme pro zlato! Za mojí střelou je hodně práce

Cutter Gauthier. | Foto: Markéta Křížová

(TAMPERE, od našeho zpravodaje) Cutter Gauthier byl v duelu s českým týmem mimořádně střelecky aktivní. Karla Vejmelku prověřil hned sedmkrát, přičemž jednou – v desáté minutě třetí třetiny – svým pokusem českého gólmana překonal. Bezprostřední ránou hned po buly poslal Spojené státy už do tříbrankového vedení, čímž vlastně definitivně utnul české naděje na zvrácení nepříznivého stavu.

Ve třetí třetině jste se prosadil ihned po vhazování. Co ta branka pro váš tým znamenala?
To byla velká akce. Když se vám povede dostat se do tříbrankového vedení ke konci třetí třetiny, je to vždycky skvělé. Jsem rád, že jsem šanci využil a poslal to tam.

Co se skrývá za vaší pohotovou a přesnou střelou?
Nemyslím si, že by tu bylo jakékoliv tajemství. Je to jen hodně práce, která nejde vidět.


Krátce po buly padly dnes hned dva góly.
To je pravda. Dvakrát se nám po vhazování podařilo rychle vzpamatovat, poslat střelu na bránu a vyšlo to. Všichni gólmani na mistrovství jsou opravdu skvělí. I Vejmelka v zápase odvedl skvělý výkon. Ty góly rozhodně nebyly jeho chyba.

Česko v zápase mělo jen patnáct střel. Překvapilo vás to?
Ano, samozřejmě. Češi jsou skvělý tým. Rozhodně jeden z lepších týmů, proti kterým jsme zatím na mistrovství hráli. To, že jsme jim nedovolili střílet, jen ukazuje, že jsme předvedli opravdu dobrý výkon.

Váš tým vyhrál skupinu, teď poměrně hladce vyhrál čtvrtfinále. Pomýšlíte na zlato?
Teď nás čeká semifinále, to je první krok, který se nám musí podařit. Musíme porazit našeho soupeře, ať už to bude kdokoliv.

Cutter Gauthier

Cutter Gauthier | Foto: IIHF.com

Český gólman je pravák, ovlivnilo to nějak vaše myšlení během zápasu?
Neřekl bych. Je zkrátka skvělý gólman, takže jsem nepřemýšlel, kam střílet.

Váš táta byl gólman, vy jste útočník, navíc střelec. Nechtěl jste být za mlada přece jenom mezi tyčemi?
Na začátku rozhodně trochu jo. Vždycky se mi líbilo, když gólmani zvedají ruku na znamení icingu, to jsem chtěl vždycky zkusit! (směje se) Ale myslím, že to vyšlo celkem dobře a hraju v poli, kde mi to jde o něco lépe. Takže když bychom šli s tátou na led, tak mu budu dávat góly.

Na turnaji jste ještě neprohráli, budete hrát o medaile… Očekávání jsou vysoká?
Jo, rozhodně. Všichni jdeme pro zlato, chceme ho vyhrát, to je jasné. Už od prvního dne jsou na nás všichni z realizačního týmu milí, starají se o nás. Takže se můžeme jen v klidu soustředit na hokej. Všechno je super, asi bych nemohl chtít lepší partu. Nemůžu si stěžovat.

Máte čas užít si Tampere i mimo led?
Jo, párkrát jsme už venku byli, je to zábava. Byli jsme na týmových večeřích, byli jsme se i projít po městě. Užíváme si to tady. Ale soustředíme se i na hokej, to se nebojte. 

logo TipsportSledujte všechny zápasy MS 2023 v ledním hokeji a získejte za registraci 500 Kč na první sázky!

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz