Gesto fair play hodonínského gólmana! Vyvolávali ho i fanoušci soupeře

13. prosince 2018, 12:41

Richard Müller

Středeční druholigový souboj skupiny Východ mezi domácím celkem HC Bobři Valašské Meziříčí a SHK iClinic měl svého hrdinu. Teprve osmnáctiletý brankář Michal Kořének nepodlehl vyhrocené situaci a ukázal charakter správného hráče, když odvolal sekání Bobra Jakuba Pořického. Příjemnou odměnou mu byl obrat skóre jeho týmu a tři body z valašského ledu.

NHL 20

Probíhaly poslední vteřiny druhé třetiny a Hodonín, jenž prohrával o dvě branky, bránil čtyřminutové vyloučení Jana Fišery. Po velkém zmatku v brankovišti mezi útočícím Jakubem Pořickým a domácími obránci ukázal hlavní sudí právě na domácího útočníka a následně ho poslal na trestnou lavici za sekání brankáře.

Jakub Pořický vyjádřil velmi emotivně nesouhlas s verdiktem sudího a neodpustil si ani pár ostřejších slov. Za to mu přistál od arbitra osobní desetiminutový trest a současně trest do konce utkání.

Ukřivděný Pořický se nehodlal s přísným rozhodnutím smířit a zajel za gólmanem Michalem Kořénkem, který v Hodoníně vypomáhá z extraligové juniorky Zlína. Mladý gólman chytal loni několik duelů za Valašské Meziříčí a na svého bývalého kolegu nezanevřel.

Kořének bez váhání řekl rozhodčímu, že se o faul nejednalo a ten vzápětí zmírnil Jakubu Pořickému trest na deset minut za nesportovní chování.

Gesto fair-play osmnáctiletého brankáře ocenilo publikum potleskem a domácí fanoušci dokonce vyvolávali jeho jméno.

A svého gentlemanského rozhodnutí nemusí Michal Kořének litovat.

Drtiči ve třetí třetině oživili svůj herní projev a nakonec z nepříznivého vývoje 1:3 vyšli s klidnou výhrou 6:3, čímž si zajistili důležité body z venku.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz