Giganti z KHL mají smůlu! Kovář bude hrát ve Švýcarsku další tři roky

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

17. února 2020, 14:04

Václav Jáchim

Byl o něj znovu zájem z ruské KHL, dokonce možná větší než kdykoli předtím. Jan Kovář si vybudoval pozici jednoho z nejlepších evropských centrů – navíc během působení v Magnitogorsku zaznamenal parádní úspěchy, na což Rusové nezapomínají. Odchovanec píseckého hokeje se ovšem na východní frontu nevrátí. Nadále bude pokračovat v Zugu, kam přišel před touto sezonou. „Dohodli jsme se na nové tříleté smlouvě," potvrdil hokej.cz Jan Kovář.

Ačkoli letošní ročník pod Alpami nedoběhl ještě ani k play off, účastník olympiády 2018 už má jasno. V minulých dnech a týdnech přemýšlel o další budoucnosti, nabídek se mu sešlo víc. Už dřív proběhly informace o tom, že by Kováře rádi ulovili bossové předních ruských týmů.

V minulosti o někdejšího útočníka Plzně usiloval Omsk, zajímali se představitelé CSKA Moskva. Kovářovy schopnosti se hodně líbí Romanu Rotenbergovi, jenž řídí movitý SKA Petrohrad. Nikdo z ruských zájemců ovšem neuspěl, návrat české hvězdy do KHL se nekoná.

Kovář bude nadále válet pod Alpami, pokračuje v Zugu, kam přišel před letošní sezonou. Klub na tom pracoval delší dobu. „Jana chceme udržet, cítíme, že je tady spokojený," řekl v polovině ledna sportovní manažer Reto Kläy. Zug má ve zvyku podepisovat zahraniční hráče většinou až po sezoně, během letní pauzy. Ale u českého krajánka udělalo vedení výjimku.

Jednání probíhala několik týdnů, dnes klub oficiálně potvrdil, že Jana Kováře udržel. „Věděl jsem o zájmu z Ruska, ale v Zugu jsem spokojený po hokejové i osobní stránce. Nedávno se nám s manželkou narodil druhý syn, pro rodinu je Švýcarsko ideální. Moc se mi líbí i úroveň místní ligy," vysvětlil Kovář.

V Zugu vytvoří parádní útočnou letku se Švédem Klingbergerm a domácím Hofmannem, aktuálně má Kovář na kontě 44 utkání NLA, 12 branek a 29 nahrávek. „Líbí se mi, že zápasy jsou napjaté. Hraje se tam nahoru dolů, víc se bruslí a napadá. Je to rychlejší. Musel jsem se přizpůsobit, ale baví mě to," poznamenal.

Foto: Facebook EVZ

Teď má jistotu, že v klubu bude pokračovat. „V minulých letech jsem podepisoval až po sezoně, po mistrovství světa. Letos mám klid, což je samozřejmé příjemné. Mohu se soustředit na závěr sezony. S Zugem bychom rádi došli co nejdál – nejlépe k mistrovskému titulu," uvedl.

Sportovní manažer Reto Kläy na stránkách zentralplus.ch před měsícem naznačil, že by rád s Kovářem uzavřel dohodu na dvouletém kontraktu. Jednání nakonec vyústila v ještě delší spolupráci. Smlouva mezi Kovářem a Zugem platí na tři roky, až do konce sezony 2022-23.

„Jan je lídr týmu. Splnil veškerá očekávání, jsme rádi, že i v dalších letech bude součástí našeho mužstva," doplnil na klubovém webu Kläy. Kontrakt obsahuje doložku, že po sezonách 2020-21 či 2021-22 může Kovář v případě lukrativní nabídky odejít do KHL.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz