Gól bažanta Spartě stačit nemohl, Rakus přiblížil finále Kometě

Radost Jáchyma Nesvadby ze třetího semifinále Sparta – Kometa | Foto: Ondřej Postl, HC Sparta Praha

Junioři brněnské Komety se v semifinálové sérii proti pražské Spartě podruhé ujali vedení a chybí jim jen jeden krok k postupu do boje o zlato. Vyrovnaný zápas na ledě soupeře zlomili až v závěrečných sedmi minutách.

Brněnský kádr na tripu do Prahy zesílil o Jakuba Zembola, jenž chyběl od prvního zápasu čtvrtfinále s Libercem. Na svůj bývalý tým se pochopitelně moc těšil a hned ve třetí minutě si připsal první bod za nahrávku na gól Jáchyma Nesvadby.

Za Spartu vyrovnal rovněž premiérovou trefou v juniorském play off Filip Novák. Letošní osud šestnáctiletého talenta je pozoruhodný: Novák hrál v dlouhodobé části výhradně za sparťanský dorost a ke staršímu týmu se připojil právě až na vyřazovací boje!

Snaží se zvednout hozenou rukavici od svého vrstevníka z Jihlavy (a taky parťáka z reprezentačního útoku) Šimona Katolického, jehož individuálně fantastická cesta předtím skončila právě na hokejkách Pražanů.

Na konci úterního večera z toho však byl velký sparťanský paradox: Ač v soutěži hrají i borci ročníku 2003, za domácí se prosadil pouze hráč ročníku 2008...

Foto: Ondřej Postl, HC Sparta Praha

Zbytek utkání totiž patřil defenzivám a brankářům. Statistiky si vylepšil hlavně Jan Kavan, který pochytal domácím 42 ran. Po pěti nevyužitých přesilovkách rozhodla ta poslední, kterou v 54. minutě dostala Kometa. Už po sedmi sekundách! Centr Sparty na buly zlomil hokejku a vyrazil na střídačku pro náhradní, nepokryl tak střílejícího Františka Němce, jehož pokus dorazil do branky Robin Rakus.

Pražané už vyrovnat nestihli a v závěru jejich naděje pohřbil do prázdné branky David Moravec. To znamená, že Kometa ve středu zkusí v Holešovicích zpečetit postup do finále.

Tomáš Netík (trenér Sparty Praha): "Zápas jsme vlastně prohráli 1:2. Nejde mi to ani moc hodnotit. Příště prostě musíme být lepší a odvrátit konec série. Věřím, že na to máme. Snad to tu urveme a pojedeme do Brna."

HC SPARTA PRAHA – HC KOMETA BRNO 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 24. F. Novák (Senčák, J. Červenka) – 3. J. Nesvadba (Zembol), 54. Rakus (Ekrt), 60. D. Moravec (D. Svoboda, Otava).
Rozhodčí: Kosnar, Turhobr – Hnát, Thuma.
Vyloučení: 4:2.
Využití: 0:1.
Střely na branku: 43:35 (14:10, 14:12, 15:13).
Diváci: 187.
Stav série: 1:2.

Foto: Ondřej Postl, HC Sparta Praha

Další program semifinále play off DHL ELJ

Středa 3. dubna – 4. zápas:
18:00 HC Sparta Praha – HC Kometa Brno (Sportovní hala Fortuna)

Středa 3. dubna – 3. zápas:
20:00 HC Energie Karlovy Vary – HC Oceláři Třinec (malá hala KV Areny)

Čtvrtek 4. dubna – případný 4. zápas:
17:30 HC Energie Karlovy Vary – HC Oceláři Třinec (malá hala KV Areny)

Sobota 6. dubna – případné 5. zápasy:
16:00 HC Kometa Brno – HC Sparta Praha (Winning Group Arena)
17:00 HC Oceláři Třinec – HC Energie Karlovy Vary (Mini Werk Arena)

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz