Gól jednou rukou? Byl jsem překvapený, říká Kucsera. Potěšily ho brzké fronty

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

Olomouc na Hradec doma nestačila. V dobrém světle se ale ukázali nejen fanoušci Kohoutů, kteří stáli frontu na lístky už několik hodin před zápasem, ale hlavně navrátilec Lukáš Kucsera. Ten po sedmi letech oblékl hanácký dres, obnovil spolupráci s velkým kamarádem a hned byl u obou branek svého celku. Jednu sám vstřelil, a to netradičním zakončením.

Chance liga na Hokejka TV

Lepší začátek si osmadvacetiletý forvard nemohl ani přát. V předposlední minutě úvodní periody poslal puk jednou rukou přesně pod víko.

„Já šel zrovna ze střídačky a dojížděl jsem do pásma. Valis (Tomáš Valenta, pozn. red.) to tahal po straně a přihrával bekhendem před branku. Myslím, že to bylo trošku tečované, protože já byl připravený, že to vystřelím oběma rukama,“ popisuje nahrávku spoluhráče.

„Ale ten puk se zbrzdil a když jsem viděl, že do toho někdo sahá, tak jsem do toho chtěl aspoň píchnout. A že to vyletělo takhle nahoru? To jsem byl i já překvapený,“ usmívá se Lukáš Kucsera.

„Chtěl jsem do puku aspoň píchnout. A že to vyletělo takhle nahoru? Byl jsem i já sám překvapený."

Jeho výkon ocenil i olomoucký trenér Jan Tomajko. „Myslím, že Lukáš odehrál dobrý zápas. Byl tam, kde měl být, šel před branku a dal gól. Jsme s ním spokojení,“ těší kouče.

Jenže poté už tolik důvodů k radosti Kohouti neměli. Hradec od druhé části přidal a nakonec otočil stav na 5:2. „Každý gól samozřejmě těší, navíc v prvním zápase. Jsem za to rád, ale je škoda, že jsme neuhráli lepší výsledek,“ krčí rameny vítkovický odchovanec. „Myslím, že tam byly dobré věci, ale asi převažovaly ty horší,“ myslí si.

Spolupráce po 3 letech s velkým kamarádem

Není žádným tajemstvím, že jeho obrovským kamarádem je Petr Kolouch. Proti Hradci nastoupili v jedné formaci po třech letech. Dokonce se podíleli na obou brankách Mory. Věřil, že si spolu zase zahrají?

„Už když jsem věděl, že jdu do Olomouce, tak jsme se o tom začali bavit a přemýšleli jsme o tom celou letní přípravu. Říkali jsme si, že by to bylo bezva, kdybychom hráli zase spolu,“ prozrazuje Lukáš Kucsera, který hrál s Petrem Kolouchem dlouho hlavně ve Vítkovicích. „Ale nevím, co k tomu teď říct. Kdybych k tomu něco řekl, tak by mi to pan trenér vyvrátil, takže celkově výkon naší lajny zatím nebudu hodnotit. Musíme to prostě ještě zlepšit,“ nabádá.

„Říkali jsme si, že by bylo bezva, kdybychom spolu zase hráli. Už když jsem věděl, že jdu do Olomouce, tak jsme se o tom začali bavit."

Dali trenérům najevo, že spolu chtějí hrát v jedné formaci? „Názor, že bychom spolu chtěli hrát, by trenéry asi až tak nezajímal. Ale známe se dlouho, a to od čtyř let. Asi je třeba vyzkoušet tuhle variantu, ale uvidíme, co bude dál,“ sděluje Kucsera.

Ve formaci s nimi nastoupil další hráč, co prošel Vítkovicemi, a to Tomáš Gřeš. Samotný Lukáš Kucsera přiznává, že ostravský přízvuk zní v kabině poměrně hodně. „Jo, jde tam dost slyšet! Už jen, že tam je třeba i Rosťa Olesz, Lukáš Klimek a další kluci. Ale myslím, že to je v pořádku,“ směje se.

Duel s Hradcem mohla navštívit kvůli opatřením maximálně tisícovka diváků. A hlad po hokeji byl očividně velký. Už kolem oběda, asi tři hodiny před začátkem prodeje, se u poklady zimního stadionu začaly tvořit fronty na vstupenky.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by HC Olomouc (@hcolomouc) onAug 4, 2020 at 3:30am PDT

 

„Koukal jsem na to, že tam lidi stáli dost brzo. Bylo vidět, že jsou po hokeji hladoví. Každého z nás to podle mě i těšilo, že tam byla taková fronta,“ přiznává útočník, který byl spokojený i s atmosférou. „Já byl překvapený i z takového fandění, protože fanoušci byli hodně slyšet, což bylo fajn,“ pochvaluje si.

Omezení se dotkla nejen diváků, ale samozřejmě i všech hráčů. „Každý se to snaží dodržovat. Nic jiného nám nezbývá. Uvidíme, jak to půjde dál. Člověk někdy musí nad vším přemýšlet a musí být opatrný ve všem,“ tvrdí.

„Abych pravdu řekl, bavíme se o tom hodně. Každý máme strach, aby taková situace nenastala."

Dokáže si představit, že by v průběhu sezonu skončil nějaký tým v karanténě? „Abych pravdu řekl, bavíme se o tom hodně. Každý máme strach, aby taková situace nenastala. Stát se to může, doufám ale, že to tak nebude a nic nenaruší chod ligy,“ přeje si hráč, který do Olomouce přišel po ročním angažmá v Kometě a další týden ho čekají dva duely právě proti Brnu.

„Zrovna před utkáním s Hradcem jsem nad zápasem s Kometou trošku přemýšlel, když jsem zjistil, že proti ní pak nastupujeme. Znám tam nějaké kluky, to je jasné. Když to ale shrnu, tak kdybychom jeli do Ostravy, tak by to bylo pro mě ještě něco jiného. V Brně jsem byl přeci jen jeden rok,“ vypráví.

„Počítám s tím, že tady budu mít ofenzivnější úkoly. A těším se na to."

Jeho hlavní činnosti tam byly minulý ročník spíše defenzivní. Teď by měl mít ale na Hané jinou roli. „Počítám s tím, že tady budu mít ofenzivnější úkoly. A těším se na to. Doufám, že nezklamu trenéry a ani další lidi okolo olomouckého hokeje. Přeji si, aby můj výkon byl zdaleka lepší v příštích zápasech. Chci týmu pomáhat co nejvíce,“ dodává na závěr Lukáš Kucsera.

Ještě předtím ale čeká Olomoucké čtvrteční zápas na ledě Pardubic. Prosadí se opět hanácká posila v rámci Generali Česká Cup a pomůže tentokrát k bodovému zisku pro svůj celek?

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz