Gól mu těsně unikl, ale hlavní je výhra: Dostali jsme klid na hokejky, cení si Barinka

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

(UMEA, od našeho zpravodaje) Od zápasu s Běloruskem se prezentují čeští hokejisté do 18 let na světovém šampionátu ve Švédsku ve zcela jiném světle. Po sobotní demolici Švýcarska zvládli svěřenci Aloise Hadamczika také nedělní bitvu proti obhájcům titulu z Finska a po vítězství 4:2 slaví jistotu postupu do čtvrtfinále. Klíčem ke dvěma výhrám byly i výkony brankáře Lukáše Paříka. „Chytá parádně, je to opravdu skvělý gólman. Ceníme si, že chytá tak, jak chytá,“ chválí českého gólmana útočník Marcel Barinka.

Nový fanshop

Třetí zápas na turnaji, druhé vítězství a jistota čtvrtfinále. Jak vypadalo utkání s Finskem z vašeho pohledu?
Bylo to super, protože máme výhru. Byl to jednoznačně nejtěžší duel na turnaji. Pracovali jsme jako tým a strašně se mi to líbilo. Podporovali jsme jeden druhého a jsme strašně moc rádi za vítězství.

Cítili jste se po sobotní výhře se Švýcarskem uvolněněji?
Určitě nám první vítězství hodně pomohlo. Dostali jsme klid na hokejky, dali jsme góly a myslím si, že teď nám to všechno funguje perfektně.

Jak náročné bylo hrát druhý zápas ve dvou dnech?
Jsme trochu unavení, ale na to se rozhodně nemůžeme vymlouvat. Je to krátký turnaj, je to mistrovství světa a musíme do toho dát všechno. Budeme i nadále bojovat tak, jako jsme bojovali proti Finsku.

Trenér Hadamczik hodnotí výhru nad Finskem

Od zápasu s Běloruskem jste výrazně zlepšili přesilovky, i dnes jste se jednou trefili, když vaši ránu dorazil do sítě produktivní Filip Koffer.
Museli jsme se při přesilovkách zklidnit, to už se nám teď daří. Byli jsme zbrklí, chodili jsme zbytečně rychle do střely. Na přesilovce si vždy na šanci musíte trpělivě počkat a to už se nám teď daří. Lítá to tam, kam má, a jsem rádi, že to tam Filipovi Kofferovi na brankovišti padá.

S čím jste šli do třetí třetiny?
Měli jsme pár taktických pokynů, které nám trenér dal. Plnili jsme to na jedničku, Finové nenašli způsob, jak nás ve středním pásmu překonat. Zvládli jsme to fakt dobře.

Filip Koffer hodnotí zápas proti Finsku

V konečném součtu v zápase Finové trefili pět tyček a zahodili několik tutovek. Přiklonilo se štěstí na vaši stranu?
Patří to k tomu, o tom hokej. Soupeř trefil pár tyček, ale základem byl Pářa (Lukáš Pařík, pozn. aut.), který branku skvěle zavřel. My tam měli také nějaké šance, které mohly skončit gólem, ale neskončily. Hlavní je výhra.

Už druhý zápas je Lukáš Pařík velkou jistotou v brance, souhlasíte?
Přesně tak. Lukáš chytá parádně, je to opravdu skvělý gólman. Ceníme si, že chytá tak, jak chytá. Bez něj by nám to určitě nešlo.

Jan Myšák hodnotí výhru nad Finskem

Sám jste se mohl zapsat mezi střelce na konci první dvacetiminutovky, ale vaší ráně stálo v cestě břevno.
Kluci říkali, že chybělo opravdu málo. Je to škoda, ale musíme jet dál. Snad mi to padne jindy.

Letošní sezónu jste strávil v zámoří. Dá se úroveň hokeje za Atlantikem srovnat s úrovní na letošním MS?
V rychlosti je to stejné, dokonce mezinárodní hokej je možná o něco rychlejší. V zámoří je však užší hřiště a celkově se hraje tvrdší hokej a hodně u mantinelů. Při všech situacích se tlačíte hlavně do branky. Z Kanady jsem na to zvyklý, tak snad mi to proti nim bude sedět.

V úterý vás čeká našlapaná Kanada, která by vám osobně mohla sedět nejvíce. Jaký čekáte, že to bude zápas?
Kanada je jedním z nejsilnějších týmů na turnaji, je to odjakživa hokejový národ. Jsou strašně dobří v situacích jeden na jednoho, takže budeme muset navázat na výkon s Finskem a doufat, že vyhrajeme.


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz