Gól v přesilovce? Obrovské plus, hlásí Dominik Lakatoš

Dominik Lakatoš | Foto: Jan Beneš, Český hokej

(MALMÖ, od naší zpravodajky) Češi na úvod letošního ročníku Beijer Hockey Games zvítězili nad domácím výběrem těsně 2:1 po prodloužení. Asistenci na prvním gólu si připsal i útočník Dominik Lakatoš, jenž dostal důvěru v první přesilovce zápasu, kterou se spoluhráči dokázal zužitkovat. Pro českou dvaatřicítku šlo navíc o první reprezentační utkání v letošní sezoně.

Nad Švédskem jste vyhráli těsně 2:1 po prodloužení a v tabulce Euro Hockey Tour jste tak na druhém místě se ztrátou jediného bodu. Jak byste zápas proti domácímu výběru zhodnotil?
Začali jsme velice dobře a dali jsme gól v přesilovce, což je obrovské plus. Skóre se srovnalo trošku nešťastným gólem, ale vyhráli jsme v prodloužení, je to super. Máme dva body a jedeme dál.

V čem vám hokejisté Tre Kronor dělali největší problémy?
Stoprocentně v pohybu. Hrají výborně na puku, což jsme věděli už před zápasem a oni nám to jen dokázali.

Od začátku bylo utkání velmi vyrovnané, nebyli jste trochu nervózní? Přece jen proti Švédsku se vám v letošní sezoně nedařilo.
Myslím si, že o tom to nebylo. Pokud můžu mluvit za sebe, tak nervózní jsem nebyl. Šel jsem do toho s tím, že si to užiju a bavil jsem se.

„Je úžasné reprezentovat. Jsou to pro mě další zkušenosti a nesmírně si vážím toho, že tu můžu být.“

V letošním ročníku jste nastoupil se lvem na dresu poprvé, jaké jste měl pocity?
Je úžasné reprezentovat. Jsou to pro mě další zkušenosti a nesmírně si vážím toho, že tu můžu být.

Dostal jste příležitost hned v první přesilovce, kterou český výběr zužitkoval, a připsal jste si asistenci. Jak gólová situace vypadala z vašeho pohledu?
Kluci tam udělali výbornou práci. Lukáš Jašek krásně nahrál Zámkovi (Petrovi Zámorskému pozn. red.), ten mi to posunul. Já jsem jen zavřel oči, vystřelil a Kovy puk zametl do prázdné brány. Díkybohu za to, že se nám to takhle povedlo, snad ještě nějaké branky přidáme.

Nastupujete v jedné formaci s Vladimírem Sobotkou a Jiřím Smejkalem, jak hodnotíte vaši spolupráci?
Hodně jsem si to užíval. Kluci jsou zkušení, výborní hokejisté. Snažil jsem se jim to moc nekazit a myslím si, že jsme hráli dobře.

„Já jsem jen zavřel oči, vystřelil a Kovy puk zametl do prázdné brány.“

V pátek vás nečeká žádný zápas, jaký budete mít program?
Ještě ani nevím. Určitě půjdeme na trénink, podíváme se na video a co budeme dělat potom, to nevím.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz