Gólman Fučík míří do Chance ligy, spekulují polská média

Foto: Facebook PKH Gdaňsk

Poté, co Gdaňsk z finančních důvodů odstoupil z polské nejvyšší soutěže, se brankář Tomáš Fučík zřejmě vrátí do Česka. Podle serveru hokej.net posílí Jihlavu.

President Cup 2020

Bylo by to logické: Fučík pochází z nedaleké Třebíče, vrátil by se tedy nejen do Česka, ale rovnou domů na Vysočinu.

A zadruhé by větší konkurence v brankovišti Jihlavě prospěla. Mladík Jan Brož sice poslední dvě sezony patří mezi statisticky nejlepší gólmany soutěže, nevyhnul se ale výkonnostním výkyvům. A říká se, že konkurence posouvá.

Dukla údajně v minulých měsících jednala s Michaelem Petráskem, který nakonec odešel do Polska. Naopak právě z Polska do Jihlavy by mohl dorazit Tomáš Fučík.

Hokej.cz o tom nemá konkrétní informace, zmíněný web hokej.net má ale v Polsku dobré renomé a jeho zdroje se většinou nemýlí. 

Fučíkovi je 26 let, v českých soutěžích toho ale mezi muži moc neodchytal. Jeden start má právě za Jihlavu, další zápas odchytal v Liberci a taktéž v jednom utkání oblékl dres Sokolova. Nejvýraznější stopu za sebou zanechal v Benátkách nad Jizerou, za které chytal v play off 2015.

Poté následovala angažmá ve Znojmě, slovenské Žilině či v britské lize. Tři sezony pak odchytal v polské lize: dvě za Jastrzebie a tu loňskou v Gdaňsku.

Ve všech třech ročnících měl úspěšnost zákroků přes 93 %. V uplynulé sezoně byl dokonce statisticky nejlepším gólmanem polské ligy.

Pro prvoligové kluby v Česku by byl tedy jistě zajímavou posilou. Potvrdí se informace hokej.net?

Foto: Facebook PKH Gdaňsk, Marek Kardasiński

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz