Góly TELH: Brilantní slalom Hyky, sólo Vondrky nebo rána Červeného

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

3. ledna 2017, 22:15

Ladislav Vácha

Střelci se ve 35. kole Tipsport extraligy znovu činili a vyprodukovali ze svých holí lahůdkové trefy. Podívejte se na excelentní sóla mladoboleslavského šikuly Tomáše Hyky a chomutovského kapitána Michala Vondrky, vybroušenou zápěstní ránu Rudolfa Červeného přesně k tyčce, pohlednou akci Litvínova s gólovou tečkou Martina Hanzla a smrtící projektil Robertse Bukartse.

Nový fanshop

Hyka vystřihl výstavní průnik (MBL – PCE 5:1)

Mladá Boleslav doma přesvědčivě splnila roli papírového favorita proti předposledním Pardubicím, když její výhru režíroval třemi kanadskými body Tomáš Hyka. Nejpovedenější moment nejproduktivnějšího hráče Středočechů nadešel ve 49. minutě. Ještě v obranném pásmu přebral puk od Radana Lence, nabral velkou rychlost a neohroženě se vrhl mezi přesilu protihráčů. Výtečně se mezi nimi protáhl a dostal se do palebné pozice v pravém kruhu, odkud korunoval svou nádhernou individuální akci přesnou jedovatou ranou. Hezký hokejový moment! 

Vondrka předvedl pěkné sólo (OLO – CHM 1:3)

Chomutov vedl na daleké Hané a na konci úvodní dvacetiminutovky utekl Olomouci do dvougólového trháku. A to díky skvostné brance! Michal Vondrka se chopil ještě ve vlastním pásmu puku u hrazení, prosvištěl s ním jako rozjetý šinkanzen neutrální zónou, učebnicově prohodil i s trochou štěstí kotouč mezi Davidem Škůrkem a Jakubem Galvasem a zblízka nekompromisně zamířil přesně k levé tyčce bezmocného brankáře Konráda. To byla velká paráda v podání kapitána Pirátů! 

Červený udeřil krásnou střelou (MHK – LIB 3:2)

Hradec Králové prohrával v domácím prostředí s Libercem už 0:2, ale ve 36. minutě vykročil po efektní akci k velkolepému obratu. Michal Dragoun poslal ve středním pásmu puk na hůl sedmnáctiletého mladíka Jaroslava Dvořáka, jenž u modré čáry soupeře chytře počkal a geniálně načasoval nahrávku do jízdy Rudolfu Červenému. Sedmadvactiletý útočník vzápětí naložil s kotoučem nejlépe, jak mohl. Díky dobrému zrychlení se protáhl kolem Martina Ševce a z levého kruhu vypustil chirurgicky přesnou střelu, jež zapadla k protější tyčce. Bravo! 

Hanzl využil skvělý pas (KVA – LIT 2:3)

Litvínov nezaváhal na půdě posledních Karlových Varů a hlavně zásluhou dvojnásobného střelce Martina Hanzla získal všechny tři body. Druhý přesný zásah opory Vervy byl přitom jako ze škatulky! Jakub Černý nahrál z rohu útočného pásma za bránu Ondřeji Jurčíkovi, jenž hned z první sklepl puk na najíždějícího člena druhého útoku Severočechů. Ten se z příznivé palebné pozice před brankovištěm nemýlil a skóroval do protipohybu brankáře Dvořáka.   

Bukarts nádherně vymetl růžek (ZLN – TRI 4:2)

Aktuální lídr tabulky ze Třince po dvou výhrách padl, když překvapivě vyšel naprázdno ve Zlíně. Ševci hýřili produktivitou a v úvodu třetí periody vedli už 4:0. Při přesilovce vypálil od modré čáry Miroslav Blaťák a brankář Hamerlík jeho prudkou ránu vyrazil. Odražený kotouč však zachytil Petr Holík, jehož šikovná zadovka uvolnila Robertse Bukartse. Lotyšský bombarďák nelenil, vybruslil si na okraj pravého kruhu a po mohutném nápřahu špičkovým golfákem vyhnal všechny pavouky z bližší šibenice. Suprová dělovka! 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz