Góly TELH: Klepišův slalom, blafák Preisingera nebo růžek Čajkovského

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

16. března 2016, 21:48

Ladislav Vácha

Excelentní souhry, nechytatelná dělovka, exkluzivní blafák a dech beroucí sólo, to byly nejhezčí góly dalších zápasů play off Tipsport extraligy. Podívejte se na krásnou individuální akci mladoboleslavského útočníka Jakuba Klepiše, svižnou kličku Miroslava Preisingera, čistou šibenici po bombě z hole Michala Čajkovského, výtečnou kombinaci Sparty s gólovou tečkou Petra Kumstáta a přesilovkový ťukes Hradce Králové zakončený Brianem Ihnačákem.

HokejkaTV

Klepiš vystřihl úchvatné sólo (MHK – MBL 3:4p)

To byla neskutečná paráda, nad kterou muselo srdce každého hokejového fanouška s radostí zaplesat! Druhý čtvrtfinálový zápas v Hradci Králové sotva začal a Mladá Boleslav šla do bleskového vedení, když udeřila už za 16 sekund hry. Tomáš Voráček zpoza vlastní brány poslal přesnou nahrávku na pravé křídlo Dominiku Pacovskému, který kotouč přistrčil Jakubu Klepišovi. Zkušený mazák dostal puk na paty, ale holí si ho neuvěřitelně hodil do jízdy mezi bruslemi Tomáše Mertla, elegantně obelstil i Reného Vydareného a zblízka nechytatelně zavěsil bekhendem nad Kacetlovo rameno. Nádhera!

Ihnačák završil výbornou akci (MHK – MBL 3:4p)

Mountfield sice inkasoval při oslabení v 11. minutě ještě jednou, ale ve 33. minutě se díky využité přesilovce dotáhl na nejtěsnější rozdíl. Rudolf Červený z pravého kruhu posunul puk na druhou stranu útočného území Adamu Courchainovi, jenž z voleje nabil před brankoviště Brianu Ihnačákovi. Kanadský bombarďák si nahrávku v klidu zpracoval a z mírného úhlu na pravé straně pohodlně přehodil beton padajícího gólmana Ritticha. Učebnicové vyšachovaní soupeřovy obrany!

Preisinger ohromil špičkovou kličkou (PLZ – OLO 4:2)

Olomouc sice rozehrála druhé utkání na ledě Plzně skvěle a už v 5. minutě se radovala z prvního gólu, ale domácí ještě v úvodní dvacetiminutovce po bleskovém protiútoku vyrovnali. Tomáš Svoboda přihrál z levého křídla na protější stranu neutrální zóny Eriku Hrňovi, který si puk sklepl do jízdy rukavicí a přejel útočnou modrou čáru. Z okraje kruhu vzápětí narýsoval vybroušený pas před brankoviště Miroslavu Preisingerovi, jenž ve velké rychlosti ukázal skvělé bruslařské schopnosti. Brankáře Konráda si efektní kličkou položil na led a svůj vzorný blafák do bekhendu dotáhl do úspěšného konce.

Kumstát podtrhl lahůdkový ťukes (SPA – ZLN 4:3)

Sparta se zakousla do Zlína s velkou chutí a ve 12. minutě bouřily zaplněné ochozy O2 areny v gólové euforii. Jan Švrček v útočném pásmu uvolnil cestu povedeným hitem Lukáši Pechovi, jehož nahrávka našla v prostoru mezi kruhy hůl Miroslava Formana. Nebezpečný útočník už mohl střílet, ale celou kombinaci ještě vyšperkoval chytrou přihrávkou před brankoviště, odkud svižnou střelou procedil puk za záda přesouvajícího se brankáře Kašíka Petr Kumstát. Hezký hokejový moment!   

Čajkovský parádně vymetl šibenici (SPA – ZLN 4:3)

Ševci sice dvakrát snížili na nejtěsnější rozdíl, ale Pražané se v 54. minutě hodně uklidnili čtvrtou brankou. Zlín trestuhodně propadl ve vlastním oslabení a soupeř dokonale využil jeho rozhozené defenzivy. Robert Sabolič v kruhu naznačil mohutným nápřahem střelu, ale místo ní kus černé gumy jemně přiťukl vedle sebe Michalu Čajkovskému. Nejlepší střelec mezi obránci základní části Tipsport extraligy znovu potvrdil, že má ve své holi zabudovaný dynamit, když z voleje vyhnal všechny pavouky z pravé Kašíkovy šibenice.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz