Góly TELH: Krasojízda Ordoše, šikovný Vincour nebo bomba Krenželoka

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

26. prosince 2016, 21:36

Ladislav Vácha

Tipsport extraliga ve svém 32. kole znovu potěšila milovníky krásných gólů a naservírovala jim bohatou nadílku. Nenechte si ujít excelentní individuální akce libereckého mladíka Jana Ordoše a brněnského šikuly Tomáše Vincoura, prvotřídní volej z hole Lukáše Krenželoka, oslnivou kombinaci Energie s gólovou tečkou Tomáše Harkabuse a učebnicový bekhendový blafák chomutovského kapitána Michala Vondrky.

Nový fanshop

Harkabus dotáhl hezkou akci (KVA – KOM 4:2)

Poslední Karlovy Vary doma zaskočily po skvělém výkonu favorizovanou Kometu a jejich vítězná branka byla vskutku povedená! David Gríger nahrál od modré čáry do levého kruhu Denisu Kindlovi, který několikrát zamíchal s pukem na holi a naznačil, že bude střílet. Jednalo se však jen o klamný manévr, protože po elegantní kličce bránícímu Michalu Gulašimu naservíroval bekhendem před brankoviště geniální pas, po němž Tomáš Harkabus z první prostřelil bezmocného brankáře Vejmelku.

Vincour ukázal šikovné ruce (KVA – KOM 4:2)

Brňané nesložili za nepříznivého stavu zbraně a v čase 57:47 snížili na nejtěsnější rozdíl. Jan Štencel poslal puk z obranného pásma na červenou čáru, kde si ho bruslí zpracoval Tomáš Vincour a nadechl se k odvážnému průniku. Bleskově vybruslil do útočné zóny, kde se mazaně vyhnul Tomáši Dvořákovi, a jeho výtečná střela z levého kruhu zapadla přesně ke vzdálenější tyčce. Šikovné ruce! 

Ordoš vystřihl luxusní sólo (LIB – TRI 3:0)

Druhý Liberec přivítal v domácím prostředí aktuálního lídra ze Třince a k vítězství ve šlágru kola ho nastartovalo úžasné sólo. Oceláři přišli v útočném pásmu o puk a Tygři okamžitě založili smrtící protiútok. Ondřej Vitásek přiťukl kotouč Lukáši Krenželokovi, jehož přesný pas našel hůl rozjetého Jana Ordoše. Talentovaný mladík se rozjel, neohroženě si to namířil mezi přesilu protihráčů, brilantní stahovačkou se zbavil Tomáše Linharta a zblízka chladnokrevně uklidil hrací předmět do levého horního rohu Hamerlíkovy brány. Hokejová lahůdka s velkým L!  

Krenželok pěkně zavěsil pod víko (LIB – TRI 3:0)

Hokejisté zpod Ještědu získali na své hole ještě více klidu v závěru prostřední části, když utekli Ocelářům do dvougólového trháku. Rostislav Marosz pokazil rozehrávku, když jeho pas trefil na půlící čáře jen rukavici Martina Ševce. Následovala přihrávka bruslí na Petra Jelínka, jenž ještě přistrčil puk Janu Stránskému. Pravé křídlo třetího útoku ideálně nabilo kotouč Lukáši Krenželokovi, který na okraji pravého kruhu vší silou práskl do puku a jeho vynikající volej zaplul přesně pod břevno Hamerlíkovy svatyně. To byla rána jako z děla!   

Parádní blafák z dílny Vondrky (SPA – CHM 2:3)

Chomutov sice prohrával v O2 areně 1:2, ale ve 28. minutě se mu při vlastním oslabení povedlo vyrovnat. Jaroslav Hlinka chtěl zavést puk do útočného území, jenže chyboval a Marek Tomica ho odzbrojil. Forvard Severočechů okamžitě předal hrací předmět na hůl Michala Vondrky a kapitán Pirátů to udělal náramně. Volným prostorem si sjel až před soupeřovu bránu a svůj samostatný únik zakončil vybroušeným blafákem do bekhendu, po němž připendlil kus černé gumy pod víko. Skvělá práce! 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz